У "МХП-Урожай" на посаді провідної інженерки з охорони праці вже декілька місяців працює 26-річна Валерія Небелюк. Дівчина з дитинства цікавилася технікою та переконана, що професії не варто ділити на "жіночі" чи "чоловічі".
Валерія родом із Вінницької області. Вона розповідає, що з дитинства мала цікавість до того, як працюють та функціонують різні механізми. Тому після закінчення школи здобула фах інженерки з охорони праці у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності.
"Якщо дівчина прийшла в таку професію, - це не випадковість"
У перші роки навчання студентам викладали досить складні предмети: технічну механіку, термодинаміку, матеріалознавство, вищу математику, фізику тощо. Проте Валерію це не злякало: дівчина виділялася високою успішністю та зацікавленістю.
- У нас дуже мало дівчат навчалося, зі 130 студентів всього 15. Проте вони завжди були в "топах" за успішністю. Навіть з таких комплексних і складних предметів, як вища математика, фізика, технічна механіка - дівчата мали бали автоматом. Адже дівчина обирає цю професію не випадково. Якщо вона обрала такий шлях - значить вона цілеспрямована, знає і впевнена, що буде професіоналом в цьому напрямку. Мені навчатися було не складно, а навпаки цікаво. Я закінчила з відзнакою і бакалаврат, і магістратуру. Технічне спрямування – уже рідний для мене напрямок, мені він подобається, - розповідає Валерія Небелюк.
Валерія переконана, технічні професії – серед топових для самореалізації жінок.
"Потрібно розумітися на багатьох сферах: від інженерії до психології"
Фахівці з охорони праці нині є затребуваними в Україні, адже ця робота багатогранна та відповідальна, розповідає Валерія:
- Робота полягає в забезпеченні безпеки для працівників. Тому потрібно розуміти і засоби виробництва, і як працює різна техніка, які можуть виникнути ризики. Охорона праці вимагає багато уваги, а також вміння аналізувати. Це також постійне спілкування з людьми.
Фахівцям з охорони праці потрібно розумітися на багатьох сферах: від інженерії до законодавства, медицини та психології.
- Охорона праці - це і технічно, і морально складна спеціальність, тому що потрібно брати на себе відповідальність, приймати рішення, добре знати законодавство і вміти розв'язувати різні питання. Усі ми по-різному реагуємо на зауваження, тому треба вміти знайти підхід до кожного, щоб зробити зауваження толерантно і не нашкодити людині, а навпаки мотивувати. Тому потрібно мати навички і психолога, щоб розуміти, як взаємодіяти з людиною. Треба вміти пояснити, наприклад, і пекарю, й інженеру на доступній для них мові всі тонкощі й небезпеки їхньої роботи. Також важливі знання з медицини, щоб вміти надати першу допомогу. І, загалом, знати виробничу санітарію. Багато всього треба поєднувати в цій професії, - каже фахівчиня.
"Коли робота націлена на результат - це мотивує"
Валерія Небелюк працювала за спеціальністю на різних підприємствах, а з осені 2024 року прийшла на "МХП-Урожай". До Черкас вона переїхала за сімейними обставинами.
- Про МХП я знаю ще із шкільних років, що це велика, потужна компанія. У нас на Вінниччині є птахофабрики, на яких багато людей працює. Коли я переїхала в Черкаси, то виклала своє резюме й до мене зателефонувала рекрутер з МХП, запропонувала сходити на співбесіду, поспілкуватися. Чесно кажучи, я навіть не очікувала, що мені самі запропонували таку гарну посаду, - розповідає дівчина.
Валерія впевнена, що в "Урожаї" є можливості для особистого розвитку, а саме підприємство розвивається в напрямку охорони праці.
- В “МХП-Урожай” безпека праці - це пріоритет №1, що водночас розширює горизонти мого особистісного розвитку, саме як фахівчині. Я можу брати на себе амбітні завдання, долати перешкоди, досягати результатів. Коли робота націлена на результат - це мотивує, - каже Валерія.
Реклама
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram