Кілька сотень людей з різних куточків Черкащини та сусідніх областей присвятили свої минулі вихідні відвідуванню Буків. Тут гучно, смачно, змістовно, з цікавинками та „родзинками “ відгомонів перший на Маньківщині гастрономічний фестиваль.
Активному дозвіллю туристів та учасників фесту сприяла лагідна та сонячна погода. Тож головну принаду фестивалю та власне самих Буків — його знаменитий каньйон, який не дарма називають „другою Швейцарією “, можна було побачити у всій його красі, покупатися у прохолодних струмках Гірського Тікича, і за бажання зануритись у багату історію живописної місцини. А, окрім видовищ, потішити себе ще й смаколиками — скуштувати меду та сиру від місцевих підприємців, продегустувати вина та цікаві прохолодні напої. І, звісно, поласувати стравами на грилі у всіх можливих гастрономічних варіаціях.
Фестиваль видався доволі масштабним, отже відбувався майже по всій довжині території Буцького каньйону. Саме таким чином тут було розташовано різноманітні локації: спортивну (тут можна було стрибнути зі скелі та покататися на плавзасобах), дитячу (максимально безпечна зона, де діткам ніколи було сумувати), та головну – локацію для грилю та творчості. До речі, увечері якісною українською музикою гостей „пригощали“ „ХАС “ та „Унісон “. Дарували свою творчість поети та актори. Етнородзинкою фестивалю стали майстер-класи з гончарства та народних ремесел.
Один із організаторів смачного фестивалю Сергій Юрчик розповів, що сама ідея започаткування такого різноформатного заходу виникла першочергово тому, щоб люди з різних регіонів отримали можливість перейти від формату „ диких туристів“ до цивілізованого відпочинку.
А формат „ Buky Grill Fest “ поєднує у собі кілька напрямів, які дозволяють кожному відвідувачу унікальної місцини Букського каньйону, віднайти для себе щось близьке за духом та способом життя. А ще й надихнутись спробувати себе у тому, про що давно мріяв.
Уманський винороб та сомель’є Ігор Максименко, якого вже добре знають в Україні та який має престижні нагороди кількох винних фестивалів, провів інформативний майстер-клас, на якому можна було дізнатись чимало цікавого про особливості культурного споживання вина та невідомі якості напою.
— На фестивалі я представляю свою колекцію вин 2016, 2017 та 2018 років витримки. Виробництвом вин почав займатися ще у 2013 році, а у 2015 році зробив свій перший винний вінтаж. Мені цікаво ознайомлювати людей з інформацією про вино. Спілкуючись з людьми на різних заходах, я зрозумів, що 99 % з них не знають, що ж таке вино. Потрібно розуміти, що це дуже складний специфічний процес, треба знати як, коли і з чим треба споживати вино. Вино може бути повсякденне, як хліб, але наші люди не знають коли, як і з чим його вживати. Про це я й розповідаю на своїх дегустаціях та зустрічах, — поділився сомел’є.
За словами організаторів, „ Buky Grill Fest “ — це можливість змінити банальний „ виставковий“ формат фестивалів на формат активного дозвілля та відпочинку. Саме тут люди мають усе запропоноване відчути серцем та буквально потримати у руках.
Як поділився голова Буцької ОТГ Сергій Залізняк, зазвичай туроператори банально підвозять людей до каньйону, а далі ті часто залишаються сам на сам і без належного супроводу гідів. І відповідно можуть побачити лише частину всієї тієї неймовірної краси, яку дарує Буцький каньйон, і заради якої вони туди потрапили. Нині є бажання кардинально переломити ситуацію. Зокрема, залучити до відвідування каньйону місцевих екскурсоводів. Дати можливість для реалізації ідей для місцевих виробників натуральної брендованої продукції. А ще забезпечити територію, яку щотижня відвідують кілька сотень туристів, відповідною інфраструктурою. Відповідно Буцький каньйон поступово стане цивілізованим місцем відпочинку. Подбають тут і про екологію, аби зберегти унікальний природній ландшафт.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram