Верховна Рада 9-го скликання оновиться на 80,4%. Крім того, склад парламенту помолодшає в середньому на 7,4 років, адже новообраних майбутніх нардепів віком 21-45 років збільшилось загалом на 26%. Це можна констатувати з огляду на дані з майже повністю опрацьованих електронних протоколів на сайті ЦВК. Громадянська мережа ОПОРА вирішила проаналізувати вік, стать, освіту, попередній досвід роботи кандидатів, які незабаром стануть майбутніми народними обранцями. За результатами аналізу представники ГМ «намалювали» портрет нового скликання парламенту.
21 липня в Україні відбулись дострокові парламентські вибори. За три дні Центральна виборча комісія підрахувала майже 100% електронних протоколів у системі «Вибори». На цих виборах до Верховної Ради за попередніми даними змогли переобратися лише 82 народні депутати. 342 новообрані парламентарі стали депутатами вперше. Найбільше депутатів, які працювали у попередньому скликанні, мають у своєму складі партії “Європейська Солідарність” та “Опозиційні платформа – За життя” (по 17). Ще 16 парламентарів пройшли за списками партії “Батьківщина”. Крім того, ще 32 народні депутати зуміли переобратися в парламент по мажоритарці. Інші дві політичні сили “Слуга народу” та “Голос” колишніх депутатів у своїх списках не мали.
Загалом до Верховної Ради обрано 336 чоловіків (79,8%) та 88 жінок (20,8%). Якщо порівнювати з попереднім скликанням, то у парламенті цього скликання працюватиме на 39 депутаток більше. Загалом представництво жінок збільшилося на 8,8%.
За списками партій до парламенту потрапила 61 жінка, це 27% від усіх списочників, які пройшли до Верховної Ради. Крім того, 27 жінок перемогли в мажоритарних округах (це 13,6% від усіх мажоритарників). У минулому скликанні всього 4 жінки перемагали у своїх мажоритарних округах (Оксана Юринець, Ірина Констанкевич, Ірина Подоляк та Тетяна Ричкова). Знову до парламенту вдалося переобратися лише Ірині Констанкевич.
Найбільше жінок потрапили у парламент від партії “Слуга народу” (56). У складі партії “Голос” та “Європейська Солідарність” по 9 депутаток. Від партії “Опозиційна платформа – За життя” та “Батьківщина” до парламенту потрапило по 5 депутаток. Що стосується відсоткового співвідношення, то найбільший відсоток депутаток у партії “Європейська Солідарність” – 45%. У партій “Голос” – 36%, “Слуга народу” – 22,1%, “Батьківщина” – 19,2%. Найменший цей показник у партії “Опозиційна платформа – За життя” – 11,6%.
Якщо говорити про віковий портрет парламенту, то у Верховній Раді працюватиме 17 народних депутатів, яким від 21 до 30 років; 121 депутату – від 31 до 45 років; 58 майбутнім парламентарям – від 46 до 60. Також у Верховній Раді працюватиме троє депутатів, яким більше 60 років. Наймолодшому депутату Святославу Юрашу 23 роки. Він був обраний за списками партії “Слуга народу” (27-й номер). Найстаршому депутату 78. Це Юрій Іоффе. Він був обраний за списками партії “Опозиційна платформа – За життя” (12-й номер). 41 рік – це середній вік депутата в нинішньому складі парламенту. Загалом середній вік народних обранців знизився на 7,4 роки в порівнянні з попереднім скликанням парламенту.
411 депутатів мають вищу освіту, 9 – середню спеціальну. Ще четверо із середньою загальною освітою.
30 осіб на момент обрання були безробітними. Це на 5 осіб менше, ніж у попередньому скликанні.
Найбільше новообраних народних депутатів проживають у Києві (182 особи). На другому місці Київська область (26 осіб), на третьому – Харківська (24 особи). Найменше новообраних депутатів проживає у Луганській області (3 особи) та в АР Крим (1 особа).
Якщо подивитись у розрізі обрання в загальнодержавному багатомандатному окрузі та в одномандатних округах, то серед майбутніх депутатів-списочників 164 чоловіки та 61 жінка. Більшість із них проживає в Києві. Вищу освіту мають 219 людей. Раніше вже були депутатами 42 людини, а безробітними до цього були 19 осіб. Що стосується депутатів-мажоритарників, то серед них 172 чоловіки та 27 жінок. Вищу освіту мають 193 людини. Раніше народними депутатами були 36 осіб, а безробітними – 11.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram