Попри конфлікт черкащани продовжують їздити на заробітки в РФ

03 травня 2015, 10:15

travel

Останнім часом чимало черкасців їдуть за кордон у пошуках кращої роботи та умов життя. На це впливає ситуація в країні в економічному, політичному і соціальному планах. Дехто також у такий спосіб намагається уникнути мобілізації і, відповідно, участі у війні на Донбасі. Куди найбільше виїжджають, чому і з якою метою, з’ясовував кореспондент vikka.ua.

Черкасець Анатолій Руденко, який працює в автосалоні колористом, збирається виїжджати разом із дружиною і двома маленькими дітьми за кордом. Молода сім'я має намір їхати на постійне проживання до сусідньої Польщі.

Анатолій розповідає, що попередньо йому запропонували роботу колористом у Польщі. Каже: спочатку планує поїхати в Шенгенську зону сам, а вже згодом забрати дружину з дітьми. При цьому послугами жодних посередницьких фірм у Черкасах користуватися не збирається, натомість розраховує отримати офіційне запрошення від іноземного роботодавця.

"Усі ці фірми невиправдано беруть великі суми грошей за свої послуги. Однак для чого переплачувати, коли можна все поетапно оформити й організувати поїздку самому. Тим більше, якщо в мене буде запрошення і трудовий контракт. Планую їхати або потягом, або літаком", – зізнався він.

Натомість дружина черкасця Галина Руденко, яка кілька років тому здобула вищу освіту в черкаському ВНЗ, має намір вступати до одного з польських вишів на заочне навчання, аби в такий спосіб отримати студентську візу.

"Я розумію, що переїжджати з двома дітьми, яким ще навіть не виповнилося 5 років, дуже складно. Однак я оптимістка, і маю сподівання, що в нас усе вийде. У Польщі хочу започаткувати свій невеличкий бізнес. Нормально жити в Черкасах при нинішніх зарплатах і з таким курсом гривні – просто нереально", – бідкається дівчина.

На перспективу власного бізнесу розраховує і її чоловік Анатолій, який у Черкасах перевтілив хобі фотографування у певний заробіток, підпрацьовуючи фотографом на весіллях. Саме з фотодіяльністю, як одним із варіантів, черкасці пов'язують своє майбутнє у європейській країні.

Загроза потрапити на шахраїв, що обіцяють роботу за кордоном

Ще один черкащанин Сергій Зозуля також має намір їхати на заробітки в Польщу на півроку. Щоправда для цього вирішив скористатися послугами однієї з посередницьких фірм, яка обіцяє йому за певну плату оформлення всіх необхідних документів, контракт із роботодавцем і перевезення до цієї країни.

Названа ним фірма з характерною назвою ТОВ "Робота в Європі", як з'ясував кореспондент, функціонує в Черкасах усього кілька місяців. В офісі фірми зараз працюють лише два співробітники. І, як не дивно, надавати будь-які коментарі щодо кількості клієнтів чи охочих жителів міста виїхати за кордон ці молоді хлопці-працівники відмовилися. На запитання, чи не обманюють вони людей, пропонуючи свої послуги, відповідати теж не захотіли.

Крім того, нещодавно на електроопорах і стовпах біля громадських зупинок у Черкасах з'явилися великі плакати "Віза в Європу". За вказаними в оголошеннях телефонами відповідають менеджери, які готові надати консультацію. Однак давати коментарі директор черкаського представництва цієї фірми навідріз відмовився, не пояснюючи причин або мотивів.

747137

Фото: vikka.ua

 

Ще один варіант, за допомогою якого черкасці раніше активно їздили за океан, – це студентська програма. Як відомо, середня вартість такої програми нині становить приблизно 3000 доларів.

"Проте через різке підняття курсу валюти майже третина охочих студентів не змогли фінансово потягнути таку поїздку, – говорить директор компанії із організації поїздок за кордон Олександр Мусієнко. – Але загалом консульство США ставиться більш демократично до наших учасників, і в цілому, кількість відмов в отриманні візи зменшилась набагато".

Черкащани продовжують їздити на заробітки в РФ

Черкащанка Марта Рудник півроку тому повернулася з Росії. Вона більше року працювала на одному з промислових заводів у російському Сургуті. Розповідає, що загалом поїздка була виправданою, адже заробила там більше, ніж могла в Черкасах. Щоправда, каже, інколи доводилося працювати по 12 годин на добу і лише з одним вихідним на тиждень.

За словами дівчини, нині вона роздумує над тим, аби знову поїхати працювати в РФ, оскільки, попри всю конфлікту ситуацію між двома країнами, прожити за черкаську зарплатню, каже, їй дуже складно. Та і знайомі, зізнається, також їдуть туди.

"Близько 10 знайомих із Черкас зараз знову виїжджають у Сургут. Будуть там працювати на робітничих професіях, на будівництві, заводах тощо. Обіцяють їм приблизно одну тисячу доларів. Частина з них уже там, ще деякі мають невдовзі поїхати", – говорить Марта.

До того ж, як стверджує черкащанка, у Сургуті нині працює багато українців, тому там вона почувається досить комфортно.

"Нещодавно знайома писала з Сургуту, що ходила на концерт Богдани Павлишин (заслужена артистка України, екс-солістка гурту "Ватра" – ред.). Там був концерт, усі були в українських костюмах, танці, хор тощо. У Сургуті дуже багато українців, тому туди всі наші їдуть. Переважно, звичайно, із Західної України", – зазначила дівчина.

Вона також додала, що ще один її знайомий взагалі виїхав на заробітки в одну з Африканських країн.

"Знайомий хлопець із черкаського заводу днями полетів на заробітки в Африку, де має працювати механіком. Щоправда, вже не пригадаю, в яку саме країну. Знаю лише, що він перед від’їздом зробив собі 4 різні щеплення, найдешевше з яких коштувало 1000 гривень", – резюмувала Марта.

Однією з можливих причин пошуку кращої роботи за кордоном об’єктивно може бути зменшення робочих місць у Черкасах за останній період. Доказом такої тенденції слугують дані міського центру зайнятості.

714941

Фото: vikka.ua

 

Як повідомила заступник директора Черкаського міського центру зайнятості Валентина Мирончак, станом на 22 квітня 2015 року на обліку перебуває 5394 безробітні особи, тоді як 1 січня цього року було 5155 безробітних. Отже, за неповні 4 місяці у Черкасах офіційних безробітних побільшало на 239 осіб.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору