Пацієнти з епілепсією і розладами психіки та поведінки можуть отримати ліки від цих недуг безоплатно або з невеликою доплатою. Їх вартість аптеці відшкодовує Національна служба здоровʼя України за програмою реімбурсації, яка дозволяє економити кошти громадян та покращити доступність ліків.
«Наразі до програми реімбурсації входить 65 торгових назв таких препаратів. З них 23 – безоплатні, решта – з частковою доплатою. Потрібно лише отримати у лікаря електронний рецепт і звернутися з ним до аптеки, яка має договір з НСЗУ. Ліки підбираються не за торговельною назвою, а за діючою речовиною», – каже голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак.
При розладах психіки та поведінки ліки призначає психіатр – для звернення направлення не потрібне.
Людям з епілепсією слід звернутися до невролога або психіатра. Лікар-спеціаліст також створить план лікування та випише рецепт.
За наступними рецептами можна звертатися до сімейного лікаря, терапевта або педіатра – вони зможуть виписати його на основі плану лікування, яке раніше склав лікар-спеціаліст.
Термін дії рецепту становить 30 днів з дати виписування.
«Епілепсія - неврологічне захворювання, для якого характерні напади, що повторюються. За умови регулярного вживання ліків, які призначив лікар, можна запобігти виникненню епілептичних нападів і цим покращувати якість життя пацієнтів. Від початку 2024 року 1 160 жителів Черкаської області отримали ліки, які приймають при лікування розладів психіки та поведінки, епілепсії за програмою «Доступні ліки», – розповідає директорка Центрального міжрегіонального департаменту НСЗУ Алла Горбатюк.
За інформацією пресслужби НСЗУ
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram