На сьогодні достеменно невідома кількість та обсяги всіх сміттєзвалищ в області. Стан справ у сфері поводження з твердими побутовими відходами став однією з тем засідання консультативно-координаційної ради з питань місцевого самоврядування, яке провів голова обласної ради Олександр Вельбівець минулої п’ятниці, пише Черкаський край.
– Ми зараз співпрацюємо з райдержадміністраціями та органами місцевого самоврядування, щоб хоча б взяти на облік ті сміттєзвалища, які є в сільських радах фактично, — розповіла присутнім головам районних та міських рад начальник управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Олена Звягінцева. — На деякі роками вивозять сміття, хоч вони стихійні. Слід розбиратися: які сміттєзвалища законні, а які — ні. Без органів місцевого самоврядування цього не вирішити.
Виконуючий обов’язки начальника Державної екологічної інспекції у Черкаській області Сергій Поліщук акцентував на результатах перевірок сміттєзвалищ та питань щодо їх впорядкування:
— Проблема вийшла на державний рівень. За мінімальними підрахунками, один житель області за рік у середньому продукує до 400 кілограмів побутових відходів. Щодо обліку сміттєзвалищ: починаючи з ІІ півріччя 2014 року до І півріччя 2015 року діяв мораторій на проведення перевірок контролюючими органами. Це негативно позначилося на стані природного середовища. За ІІ півріччя 2015 й до сьогодні інспекція провела 17 перевірок. Виявлено низку порушень, до відповідальності притягнуто 25 посадових осіб. Так, на багатьох об’єктах не проводяться роботи з ущільнення відходів, недостатньо виконуються норми щодо укриття відходів ізолювальним шаром, спорудження огорож, нагірних канав, збирання та вилучення фільтрату, проведення спостережень за якістю підземних та поверхневих вод, ґрунтів… Актуальне у зв’язку з цим впровадження в населених пунктах області системи роздільного збирання сміття, реконструкція полігонів, будівництво сміттєпереробних заводів (для цього потрібно зацікавити приватних інвесторів). Мушу констатувати, що одні лише штрафи згадані проблеми не вирішують.
Довідка: В області триває перевірка дотримання вимог природоохоронного і санітарно-епідеміологічного законодавства, інвентаризації, визначення реального стану та проектних показників щодо обсягів накопичення відходів. Про це повідомили в прес-службі ОДА. У цілому в області налічується 532 місця видалення відходів, зокрема: 511 сміттєзвалищ та 21 міський полігон, загальною площею понад 540 гектарів.
Для екологічно безпечного збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, видалення, знешкодження і захоронення твердих побутових відходів рішенням Черкаської обласної ради за рахунок субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам передбачені видатки у сумі 994 тисячі гривень.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram