Система соціального захисту населення передбачає ряд заходів і гарантій, які дозволяють зменшити фінансовий тягар частині громадян при сплаті за надання житлово-комунальних послуг, а саме пільги та субсидії. Про механізм їх призначення на селекторній нараді з головами райдержадміністрацій та міськими головами надав роз’яснення директор Департаменту соціального захисту населення Руслан Чикало, інформує департамент соцзахисту ОДА.
– Пільги з оплати житлово-комунальних послуг на цей час отримують майже 208 тисяч жителів нашої області, серед яких і ветерани війни, і чорнобильці, діти війни, багатодітні сім’ї та багато інших.
Сума наданих з початку року пільг на житлово-комунальні послуги склала майже 100 мільйонів гривень.
Для забезпечення стабільності витрат незаможних родин при зростанні вартості житлово-комунальних послуг в області діє програма житлових субсидій.
У серпні поточного року житлові субсидії одержувало більше 20 тисяч сімей, або майже 4 % від всіх сімей в області, сума наданих їм протягом поточного року субсидій становить понад 43 мільйона гривень.
Окрім того, у зв’язку з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги в Україні запровадженокомпенсацію додаткових витрат на їх оплату.
Механізм отримання компенсацій був максимально спрощений: громадяни надають лише довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб та довідку про їх доходи. У 5-денний термін організації-постачальники житлово-комунальних послуг надсилають нам інформацію про середньомісячний розмір плати за фактично спожиті послуги у межах норм до та після зміни цін і тарифів. Після цього органи соціального захисту населення розраховують розмір компенсації, щоб щомісячно перераховувати її підприємству.
Як показала практика, мають місце випадки затримки надання підприємствами зазначених довідок, що уповільнює процес призначення компенсації. Як приклад – затримка видачі довідок газовим підприємством в Городищенському районі.
Наразі в м. Кам’янці також маємо проблему з наданням довідок про склад сім’ї та про розмір земельних ділянок, необхідних для обрахунку сукупного доходу сім’ї при визначенні її права на отримання компенсації та субсидії, – розповів Руслан Чикало.
Довідково:
На цей час за призначенням компенсації звернулося 163 сім’ї Черкаської області, з яких 111 призначено компенсацію, 24 – відмовлено через перевищення середньомісячного сукупного доходу сім’ї встановленого прожиткового мінімуму.
У той же час за роз’ясненнями з приводу призначення компенсації звернулося майже 1,5 тис. сімей, з яких понад 900 не мають правана її отримання.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram