Понад 15 черкаських підприємств взяли участь у попереджувальному страйку

13 лютого 2014, 12:39

Сьогодні працівники понад 15 підприємств на одну годину (з 11.00 до 12.00) залишили робочі місця, щоб  долучитися до першого всеукраїнського попереджувального страйку проти злочинного режиму чинної влади. Інші ж черкасці, близько 150 осіб, безпосередньо прийшли на Соборну площу з аналогічними вимогами. 

У страйку взяли участь працівники черкаських ринків - Авторинку, ринку на Сєдова, ринку на Зеленій, Центрального ринку, працівники драмтеатру, "Бізнес-клубу", "Юрія-фарм".

- Я також вів переговори з працівниками пологового будинку, заводу "Богдан", "Черкасиелектротрансу", які також підтримали вимоги, які ми оголосили під час страйку, - повідомив координатор черкаського обласного відділення страйккому Петро Чернявський.

Як відзначає Gazeta.ua, більшість із учасників мітингу - пенсіонери.

Водночас на площі - зовсім не багато молоді та людей середнього віку. Однією з причин цього організатори заходи називають проведення страйку на годину раніше від всеукраїнського.

Нагадаємо, серед вимог, які вимагають страйкарі:

- притягнути до відповідальності винних у побитті та катуванні людей,

- формування технократичного і незаполітизованого уряду, який повинен вивести економіку країни з кризи,

- повернення до Конституції 2004 року,

- вивести усі спецпідрозділи "Беркуту" з Києва на їхні постійні мсісця дислокації.

Організатори зазначають, що не намагались зібрати велику кількість людей, оскільки основний страйк робітники проводили на підприємствах.

На запитання кореспондента порталу "Про Все", які дії будуть в опозиціонерів, якщо когось із працівників звільнять, Петро Чернявський повідомив, що згідно Закону України, якщо працівник залишає робоче місце від 1 до 3 годин, то це не вважається прогулом.

Якщо вимоги страйкарів не будуть виконані, то організатори обіцяють провести повторний страйк через сім днів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору