В управлінні податків і зборів з фізичних осіб головного управління ДФС у Черкаській області поінформували про результати роботи по підвищенню рівня заробітної плати в регіоні, виплати зарплатних боргів та висвітлили результати контролю за сплатою податків із заробітної плати.
Так, за сім місяців п.р. в результаті спільних заходів територіальних органів фіскальної служби та місцевої влади керівники 578 підприємств та 490 підприємців – фізичних осіб, які виплачували своїм працівникам зарплати, менші за передбачений законодавством мінімум або на рівні мінімуму, підвищили рівень оплати праці. Таким чином бюджет отримав додаткових 1010,6 тис. гривень податку на доходи фізичних осіб.
Нагадаємо, у своєму виступі на початку серпня начальник Головного управління ДФС у Черкаській області Максим Криштопа відмітив, що внаслідок ефективної роботи з працедавцями по підвищенню останніми зарплати працівникам та виплати реальних заробітних плат із сплатою всіх податків, цього року середня по області заробітна плата зросла на 935 гривень порівняно з відповідним минулорічним показником та становить 4411 гривень. А середня по області зарплата у сільськогосподарській галузі відповідно зросла до 4451,6 грн.
За січень-липень п.р. проведено 48 перевірок з повноти нарахування та сплати податку на доходи фізосіб. Донараховано 4408,4 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб, до бюджету надійшло 923,4 тис. грн. ПДФО.
Перевірками встановлено 7514 випадків використання роботодавцями праці найманих робітників без укладання трудових угод та без сплати податків; легалізовано 15999,6 тис.грн. доходів та донараховано 2399,9 тис. гривень податку на доходи фізичних осіб. Крім того 176 черкащан, які здійснювали підприємницьку діяльність без реєстрації, залучено до державної реєстрації із сплатою 43,3 тис. грн. податків.
Також звітного періоду за участі фіскальної служби області робітники отримали 7694,1 тис.грн. заборгованої зарплати. За рахунок цього місцеві бюджети одержали додаткових 1941,1 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб. Зокрема погасили зарплатні борги перед працівниками шість підприємств державної форми власності на загальну суму 2338,3 тис.грн.
Роботодавцям та працівникам варто пам’ятати, що з 1 січня 2016 року податок на доходи фізичних осіб справляється за єдиною ставкою 18 відс. Також із суми доходу утримується військовий збір за ставкою 1,5 відс. Починаючи з 1 липня ц.р. не оподатковуються пенсії до 10740 гривень. Щодо єдиного внеску, то з 1 січня ц.р. він справляється за ставкою 22 відс. до бази нарахування на фонд оплати праці. На виплати за цивільно-правовими договорами єдиний внесок нараховується на загальних підставах в розмірі 22 відсотки. Направляти ДФС повідомлення про прийнятого на роботу працівника необхідно до початку роботи такого працівника.
За інформацією прес-служби ГУ ДФС у Черкаській області
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram