Із новорічної поїздки до Таїланду 26-річна черкащанка Софія привезла не лише яскраві враження та фотографії, а й практично невирішувану для українських реалій проблему. На відпочинку жінку покусала мавпа, і якщо в Таїланді їй вдалося отримати необхідні щеплення, то в Україні завершити курс лікування виявилося дуже складно, інформує Vechirka.net.
– Ця мавпа влізла до мене в сумку. У мене там була фотоапаратура, і я перелякалася, що вона зараз украде її. Я закрила сумочку, а вона взяла мене за руку та легенько вкусила за передпліччя. Тварина зробила зубами лише дві подряпини, до яких, правда, потрапила слина, – ділиться враженнями жінка. – Зазирнувши мені в очі, тварина зрозуміла, що не справила очікуваного ефекту, тому ще й узяла і лапою роздряпала мені обличчя.
Подібні ситуації для відпочивальників у Таїланді – не рідкість. Тому черкащанці, як і решті постраждалих, наполегливо запропонували пройти щеплення проти сказу. Жінка почала отримувати всі необхідні уколи ще на відпочинку. Однак пройти весь курс не встигла, тож решту уколів мала отримати вдома. Та, коли повернулася до Черкас, зрозуміла: таїландська медицина краще забезпечена, ніж українська. У травмпункті вона отримала необхідну їй вакцину. Однак тут пояснюють: Софії прощастило, бо в Таїланді вона отримала щеплення проти правця вакциною, якої сьогодні в Україні немає.
– Ми маємо вакцину проти сказу і протиправцеву сироватку у достатній кількості. Їх безкоштовно вводимо пацієнтам, що того потребують, – запевнив завідувач Черкаського міського травмпункту Віталій Григор'єв. – Для формування імунітету проти правця у дорослих людей після укусу диких тварин ми маємо вводити їм протиправцеву сироватку та анатоксин, а цього препарату вітчизняного виробництва сьогодні просто не існує.
На всі офіційні запити до управлінь та міністерства стосовно того, коли з'явиться протиправцевий анатоксин вітчизняного виробництва, медики отримують офіційну відповідь: харківський завод "Біолік" на невизначений термін закрито на ремонт, інші підприємства цього медикаменту в Україні не виробляють. Тож українського анатоксину немає, і, коли буде, ніхто не знає. Тому люди шукають аналог цього препарату в міських аптеках.
Аби убезпечити себе у наступних поїздках, охоча до подорожей Софія тепер вирішила щеплюватися наперед. Однак на запитання, чи може отримати вона вакцину проти жовтої лихоманки чи гепатиту, у Черкаському травмпункті їй порадили просто бути обережною.
Довідково. Усього минулого року із укусами до травмпункту звернувся 461 городянин. Більшість отримали укуси від собак та котів. Проте були й екзотично покусані. Одного черкащанина вкусила мавпа, трьох – щурі, двох – миші, одного – їжак, одного – морська свинка, трьох – лисиці і одного – куниця.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram