Харчування за стандартами НАТО та компенсації витрат, – ЗСУ покращують умови військовим

03 квітня 2018, 11:35

Збройні сили України покращують умови для військовослужбовців. Контрактникам збільшуються разові виплати, а кадрових військових очікує зміна окладів та премій. Про це повідомив військовий комісар області Євгеній Курбет під час прес-конференції.

Військовослужбовці, які призиваються на строкову військову службу, отримують одноразову грошову допомогу в розмірі 3500 грн. Після повернення Управління соціального захисту також буде виплачувати одноразову грошову допомогу військовослужбовцям, які проходили строкову службу.

При підписанні контракту передбачена разова грошова виплата в розмірі від 13 до 15 тисяч гривень.

З цього року військовослужбовці за контрактом також мають можливість отримувати компенсацію коштів, які витрачають на оренду житла. Раніше це було дозволено робити лише офіцерському складу.

— Одним із чинників, який стримував призов, — неможливість в деяких частинах винайти житло для проживання. Зараз людина, якщо вона не забезпечена житлом, має право на компенсацію оренди житла. В залежності від місцевості визначено грошові кошти, які в повній мірі дають можливість компенсувати витрати на оренду житла. — пояснив  Євгеній Курбет.

Повністю вирішено питання із забезпеченням військових формою одягу.

Змінилася структура оплати грошового забезпечення. Посадові оклади відтепер залежатимуть від тарифних розрядів.

— Якщо раніше посадові оклади в грошовому забезпеченні складали 10-20%, а решта то були премії, то з наступного місяця військовослужбовці будуть отримувати кошти по новому. У новій структурі забезпечення — оклад, доплати за звання та вислугу будуть складати близько 80%, а премії — 20%. Вже збільшено посадові оклади на 10% і є перспектива їх збільшення із збільшенням премії, — розповів Євгеній Курбет.

Окрім того зараз у військових частинах відбувається зміна порядку харчування військовослужбовців і перехід на стандарти НАТО. Повністю на харчування за стандартами НАТО планується перевести ЗСУ у 2019 році.

Вгору