Подібних немає в Україні, – бійці про обласну програму підтримки АТОвців

28 квітня 2015, 20:52

48c4f9d-armija-ukrajina-shevron-dsc-7954_628x420

Наприкінці минулого тижня депутати Черкаської обласної ради ухвалили обласну комплексну програму щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки. За голосуванням депутатів спостерігали черкаські АТОвці, які, власне, стали одними із авторів документу, пише ГромЧе.

– Ми цю програму розробляли і дуже вболівали щоб її було прийнято. Усе до останньої коми обговорено з нами, тому кожен пункт заснований у першу чергу на потребах хлопців, – розповів ГромЧе голова ГО «Черкаський союз учасників АТО» Олексій Колісник.

Робота над документом тривала майже два місяці. У результаті було сформовано шість основних напрямків реалізації програми – соціальний захист, медичне обслуговування, сприяння працевлаштуванню, освіта АТОвців а також культурно-мистецькі заходи та патріотичне виховання молодого покоління.

– Подібних програм немає поки що в Україні, – констатував Олексій Колісник. – Сподіваємося, що передбачені заходи розпочнемо реалізовувати вже з травня.

Документ обумовлює розробку подібних програм у містах та районах області. Окрім того, серед заходів програми:

–  відкриття безкоштовної «гарячої» телефонної лінії для демобілізованих бійців та членів їх сімей,

– надання учасникам АТО та членам їх родин відповідних послуг за принципом «єдиного вікна» а також соціальних та медичних послуг з виїздом у місця проживання демобілізованих військовослужбовців;

– придбання житла для осіб, які брали безпосередню участь в АТО та/або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, які потребують житла та перебувають на обліку для поліпшення житлових умов;

– створення єдиного державного реєстру учасників бойових дій;

– забезпечення першочерговим санаторно-курортним лікуванням учасників АТО;

– забезпечення безкоштовним оздоровленням та відпочинком дітей учасників АТО;

– першочергове забезпечення технічними засобами реабілітації учасників АТО

– надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг особам, демобілізованим із місць проведення АТО та їх сімей.

У плані медичного забезпечення програма передбачає організацію відповідної підготовки медичних фахівців для реабілітації АТОвців, безкоштовну диспансеризацію для бійців (що включає також забезпечення дороговартісними обстеженнями типу МРТ, КТ), безкоштовне зубне та слухопротезування, розширення Центру реабілітації учасників АТО при необхідності до 100 ліжок, розширення відділення відновного лікування у Черкаській обласній лікарні до 25 ліжок…

В освітньому напрямку передбачається зокрема забезпечити безкоштовним харчуванням дітей демобілізованих бійців – учнів 1-11 класів та вихованців дошкільних установ.

Загалом програма містить 42 пункти, що реалізовуватимуться у 2015-2017 роках. 14 із них взагалі не потребують фінансування, решта – фінансуватимуться із місцевих бюджетів та за рахунок благодійних коштів.

– Якщо хоча б п’ятдесят відсотків із наміченого буде виконано, це вже буде дуже великий крок на підтримку наших хлопців, – переконаний «кіборг» із Черкас Олександр Тимошенко.

Аби ж програма не лишилася словами на папері, АТОвці запевнили, що ретельно контролюватимуть виконання її заходів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору