Платники Черкащини сплатили 2123 млн. грн. податків до зведеного бюджету

11 квітня 2017, 06:36

За 1 квартал від платників Черкаської області до бюджетів усіх рівнів надійшло 2123 млн. гривень податків і зборів. Показник відповідного періоду минулого року збільшився на 820 млн.грн. У тому числі до державного бюджету зібрано 1015 млн. грн., до місцевих – 1108 млн. грн. Також сплачено 791 млн. грн. єдиного внеску. Про податки, які формують бюджет і про основні показники роботи фіскальної служби області поінформував начальник головного управління ДФС у Черкаській області Максим Криштопа, інформує сектор комунікацій головного управління ДФС у Черкаській області.

- До держбюджету забезпечено податків на 472 млн. грн. (у 2 рази) більше січня – березня 2016 року. До місцевих бюджетів – на 348 млн. грн. більше, ніж за три місяці торік,  – зазначив начальник головного управління ДФС у Черкаської області.

Він зазначив, що фіскальна служба області забезпечує стабільне надходження податків до бюджетів і позитивну динаміку надходжень.

Так, за січень – березень поточного року забезпечено надходження 781 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб. У тому числі 195,2 млн.грн. ПДФО перераховано до державного бюджету України, а 585,6 млн. грн. – до місцевих бюджетів. Податок на доходи фізичних осіб залишається першим за обсягом надходжень. У доходах зведеного бюджету його частка з початку року склала 37 %, у доходах місцевих – 53 %, державного – 19 %.

За три місяці було зібрано 563 млн. грн. податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів. Цьогорічний збір ПДВ у понад 2,5 раза або на 341 млн.грн. більший за відповідний показник минулого року. Частка ПДВ у доходах зведеного бюджету склала 27 відс., державного – 56 відсотків.

9,3 % становить частка єдиного податку у доходах зведеного та 17 відс – у доходах місцевих бюджетів. Платники, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів 194 млн. грн. єдиного податку – на 76 млн. грн.  або у 1,6 раза більше, ніж за три місяці минулого року. Земельний податок та орендна плата (16 відс. у доходах місцевих бюджетів) перерахована в сумі 178,4 млн. грн. – більше на 27 млн. грн.  Також місцеві бюджети отримали 50,2 млн. грн. акцизного податку з роздрібу (5% у доходах місцевих бюджетів).

5 % становить частка податку на прибуток у доходах зведеного та 11 відс – у доходах державного бюджету. За три місяці надійшло 107,5 млн. грн. податку на прибуток підприємств – на 20 млн. грн. більше. Також державний бюджет отримав 61,2 млн.грн. військового збору – на 18 млн.грн. або у 1,42 раза більше. Частка збору у доходах державного бюджету становить 6 відсотків.

Керівник фіскальної служби області подякував платникам за сумлінне ставлення до сплати податків.

Він нагадав, що триває четвертий місяць деклараційної кампанії і закликав осіб, які зобов’язані до 3 травня включно задекларувати доходи за 2016 рік, не відкладати до останнього дня  виконання свого конституційного обов’язку.

Детальну інформацію про декларування доходів та практичну допомогу при складенні декларацій можна отримати у центрах обслуговування платників. Також для декларантів майже щодня виходять роз’яснення, коментарі та роздаткові матеріали ГУ ДФС у Черкаській області і працює електронна скринька для онлайн спілкування help_payer@ukr.net

Коментарі

Вгору