Півроку до місцевих виборів на Черкащині: нові гравці та старі проблеми

27 квітня 2015, 17:52

1324555927_vy-bory-1-424x282

У понеділок, 27 квітня 2015 р., відбулася прес-конференція Комітету виборців України: «Півроку до місцевих виборів: нові гравці та старі проблеми». Під час заходу були озвучені основні висновки опитування регіональних представників КВУ.

Про це йдеться на сайті ЧОО КВУ.

За півроку до чергових місцевих виборів політичні партії та місцеві політики працюють в режимі повноцінної виборчої кампанії. Найбільш активну роботу по підготовці до виборів здійснюють Блок Петра Порошенка і Об’єднання «Самопоміч». Громадські приймальні БПП відкрито в 11 областях, «Самопомочі» – в 9. Обидві партії організовують масові заходи різного характеру: прибирання територій, висадження алей, виставки дитячої творчості, збір коштів на обладнання для дитячих лікарень, благодійні акції тощо.

Допомога бійцям АТО і волонтерам є головною темою інформаційних повідомлень більшості партій. Напередодні великодніх свят регіональні організації партій проводили різні заходи для підтримки армії: відправка святкових пасок та писанок, організована «Батьківщиною» у Чернівецькій обл.; акція «Пасха для солдата», проведена БПП у Херсонській обл.; встановлення 14 чотириметрових хрестів вздовж лінії фронту за підтримки «Самопомочі» тощо. Не зафіксовано прикладів організацій таких акцій з боку Опозиційного блоку (допомога надається переселенцям).

У низці областей розпочався процес створення регіональних партій. У Черкаській обл. про намір створити партію заявило «Об’єднання територіальних громад – Черкащани», до складу якого входять місцеві політики та власники агрохолдингів області. В Одеській обл. активну роботу по підготовці до місцевих виборів проводить партія «Довіряй ділам», назва якої співзвучна із передвиборчим гаслом міського голови Одеси Г. Труханова. У Харкові про можливість створення регіональної партії заявив міський голова Г. Кернес.

Під час заходу КВУ рекомендував повернути у законодавство норму про можливість створення виборчих блоків; закликав партії і політиків припинити спекуляції на тему виборів у Києві і не використовувати для самопіару тему допомоги АТО.

Ознайомитися з матеріалами КВУ можна за посиланнями:

Юридичний висновок КВУ щодо виборів Київського міського голови та депутатів Київської міської ради

Основні висновки опитування регіональних експертів КВУ «Півроку до місцевих виборів: нові гравці та старі проблеми»

Поділитись

Коментарі

Вгору