Півмільйона сіянців дуба звичайного, сосни звичайної та ялини зростає у Мліївському лісовому розсаднику Смілянського лісгоспу. Таким чином лісівники вже готуються до наступної лісокультурної кампанії,. Про це повідомляють в обласному управлінні лісового та мисливського господарства, інформує прес-служба Черкаської ОДА.
Загалом у Мліївському лісництві щороку створюється близько 45 га лісових культур. Посадковий матеріал для цього вирощують власними силами та постійно працюють над його відмінною якістю.
Як розповів лісничий Мліївського лісництва Олександр Гарань, наразі у лісовому розсаднику зростає 350 тисяч сіянців сосни звичайної. Це потреба не лише лісництва, а й всього Смілянського лісгоспу, тому на мліївських лісівників у цьому питанні покладена висока відповідальність. Також вирощують сіянці ялини для подальшого створення плантацій новорічних ялинок. А два роки тому у лісництві розпочали вирощувати сіянці дуба у поліетиленових пакетах.
– Донедавна сіянці дуба із закритою кореневою системою вирощували тільки у Будянському лісництві, – розповідає директор Смілянського лісового господарства Юрій Сегеда. – Загалом метод створення і вирощування лісових культур дуба звичайного садивним матеріалом із закритою кореневою системою на підприємстві почали впроваджувати з 2007 року. За цей період переконалися у ефективності та економічній доцільності такої технології. Вирощений у такий спосіб посадматеріал приживається набагато краще та швидше росте, ніж лісові культури, створені звичайним способом. Приживлюваність в залежності від різноманітних факторів впливу, становить 90-100%. Так, приміром, Будянське та Смілянське лісництва вже повністю перейшли на створення насаджень таким методом. Тому потреба у посадковому матеріалі дуба із ЗКС зростає.
Цьогоріч на Мліївському лісорозсаднику вирощують 30 тисяч сіянців дуба із закритою кореневою системою та 70 тисяч звичайним методом. Цього цілком достатньо, аби забезпечити потреби лісництва під час лісокультурної кампанії-2018.
На розсаднику догляди ведуться тільки вручну. Щоб забезпечити сіянці необхідною вологою, лісівники зробили систему крапельного поливу. Вона й економить воду, й ефективно зволожує, і не розмиває грунт. Однак мліївські лісівники не втомлюються експериментувати і намагаються мінімізувати всі ризики при вирощуванні якісного посадкового матеріалу.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram