Пісні на вірші Іздрика і мультфільм «наживо»: 5 родзинок Черкаського Книжкового фестивалю

30 липня 2019, 17:22

Уже 11-13 жовтня Черкаси вражатимуть масштабним третім книжковим фестивалем.  Це подія, яка збере сучасних кращих майстрів, музикантів, письменників, акторів, кіносценаристів, краєзнавців. Свято, де автори презентуватимуть свої книги, поети декламуватимуть вірші, видавництва та книгарні пропонуватимуть нові книги, сценаристи покажуть кінострічки, а майстри відкриють арт-зони.

Організатори фестивалю відкрили "Про все" п'ять невеличких родзинок цьогорічного книжкового дійства.

Літературна сцена

Брати Капранови востаннє були в Черкасах у 2016-му році. Тоді вони презентували роман «Забудь-річка». Цього разу на Черкаському книжковому фестивалі вони презентують історичний роман «Паперові солдати». Книга оповідає про двох українців: Білла Титла, сина українських емігрантів із США, та Ніла Хасевича, студента Варшавської академії мистецтв, який у юності втратив ногу і пересувається на протезі. Згодом перший стає головним мультиплікатором Діснея, а другий – головним художником УПА.

А ще брати візьмуть участь у Дні письменника. За задумом організаторів, охочі зможуть цікаво провести час із письменниками. Як саме - поки що не розголошують.

Музична сцена

Юрко Іздрик теж востаннє був у Черкасах давно – ще у 2017-му. Тоді він читав вірші. Але на Книжковий фестиваль у жовтні він вперше приїде як музикант. Тексти пісень – його вірші.

Разом із поетом і музикантом Григорієм Семенчуком та художником і фотомитцем Ростиславом Шпуком Юрко заснував гурт DRUMТИАТР. Це синтез елетронної музики, живих інструментів і текстів. Тут і гострий соціальний реп, і електронний веселий indie, басовий dub і індустріальний dubstep у супроводі губної гармошки та гітари.

Освітня локація

Буде на фестивалі і художник Максим Паленко. На фесті він проведе майстер-клас та лекцію про дизайнерські підходи. Максим співпрацює з "Видавництвом Старого Лева" та "А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Гою".

Із 2010 року є художником-постановником у анімаційному проекті "Книга Тіней". Бере участь у проекті анімаційної студії "Червоний Собака", "Стрічка Мьобіуса". Автор ілюстрацій до книг "Мій тато і зелений Алігатор", "Кімнатні пірати", "Ракета на чотирьох лапах", "Вікінг у моєму ліжку", "Гармидер у школі" та інших. У 2011 році за рейтингом Інституту Роберта Боша ввійшов у п'ятірку найкращих українських ілюстраторів.

Історична дискусія про затоплені села

Одним із заходів у рамках Книжкового фестивалю стане дискусія на історичну тематику. Під час неї обговорюватимуть затоплення місцевості у Кременчуцькому водосховищі. Спікерами будуть відомі черкаські краєзнавці Борис Юхно та Сергій Ганницький.

Дитяча локація

На Черкаському книжковому фестивалі цього року буде багато дитячих письменників – Сашко Дерманський (автор «Чудового Чудовиська»), Сергій Гридін («Кігтик Ковбаско») та  Галина Вдовиченко («36 і 6 котів-компаньйонів»).

Також одним із гостей фестивалю стане студія “Новаторфільм”, яка займається створенням мультфільмів. У Черкасах вони проведуть майстер-клас як виліпити з пластиліну героїв відомих мультиків. Та покажуть, як потім «оживити» їх – тобто, як вони створюють мультфільми.

Крім того, в рамках фестивалю буде організовано свято для малят: ігри з аніматорами - героями улюблених мультфільмів.

Фото з відкритих джерел

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору