У Черкасах секретарка Національної інвестиційної ради, народна депутатка України Галина Янченко зустрілась із представниками місцевого бізнесу. Учасники заходу обговорили проблеми та виклики, з якими зараз стикаються підприємці та озвучили питання, які вони хотіли б підняти на рівні уряду.
Зустріч у Черкасах стала продовженням серії круглих столів, які раніше проводили у різних регіонах України. Галина Янченко говорить, що ставить перед собою завдання не говорити, а слухати представників бізнесу.
- У парламентській спецкомісії із захисту інвесторів ми вирішили робити такі виїзди - регіональні круглі столи, де більшість часу говорять представники бізнесу і порушують ті питання, які хотіли б, щоб вирішили на рівні Верховної Ради, Кабінету Міністрів тощо. Загалом, ми їдемо для того, щоб почути людей, які створюють або утримують робочі місця навіть в найскладніші часи для України. Ми маємо бути вдячні цим людям і реагувати на їхні потреби, - розповіла Галина Янченко.
Як представник Черкащини, до заходу приєднався і народний депутат України Віталій Войцехівський.
- Галина - яскравий приклад плеяди молодих політиків у Верховній Раді. Вони можуть дуже швидко розв'язувати нагальні питання. А ми наразі готові вислухати ваші пропозиції. Ми розуміємо, скільки бізнесу в Україні зараз не працює, тому наше завдання - підтримувати той бізнес, який залишився і робити все для того, щоб забезпечити комфортні умови для роботи, - сказав Віталій Войцехівський.
У підприємців та бізнесменів, які нині працюють в Україні, є як і спільні проблеми, так і специфічні для конкретних регіонів, розповідає Галина Янченко.
- Спільними питаннями зараз є: робота податкової, зокрема блокування податкових накладних та бронювання працівників під час мобілізації, але тут потрібно шукати розумний баланс. Спільним також є питання валютного регулювання. Але є і регіональна специфіка. Якщо ми говоримо про області на заході України - там дуже актуальні питання, які виникають у зв’язку з релокованим бізнесом, пошуком майданчиків, працівників та житла для внутрішньо переміщених осіб. Якщо говорити про східні регіони - це питання безпеки, доступу до грошей та кредитів, тому що існує певне регулювання Нацбанку, за яким у прифронтових регіонах країни заборонено видавати кредити, - каже народна депутатка.
Усі питання, які звучать під час круглих столів, збирають, систематизують та порушують у Верховній Раді й Кабміні.
- Особисто я дуже радію, коли вдається якісь питання вирішувати. Я вважаю, що таку діяльність повинні проводити всі народні депутати. Дуже важливо, щоб вони не відривалися від народу та постійно спілкувалися з населенням і тими, хто зараз дає робочі місця, адже це питання нині дуже актуальне. Ми зараз всі маємо об’єднуватися. Ми маємо вистояти, і наші роботодавці в тому числі, - каже пані Галина.
Вона зазначає, що після Перемоги питання створення нових робочих місць буде актуальною проблемою для України.
- Я витрачаю стільки свого часу та зусиль на взаємодію з підприємцями, на розв'язання їхніх проблем тому, що після Перемоги питання робочих місць буде актуальною проблемою для України. З фронту повернуться наші Герої-військові, а з-за кордону - переселенці. Ці люди шукатимуть роботу. Тому нам після Перемоги потрібно буде швидко працювати над тим, щоб створити кілька мільйонів робочих місць. Це буде робити бізнес, але держава вже зараз має зрозуміти, що бізнесу для цього потрібно і максимально допомагати, - додає Галина Янченко.
Під час робочого візиту на Черкащину Галина Янченко також відвідала два місцевих підприємства.
Зазначимо, що Національна інвестиційна рада є дорадчим органом Президента України. Нацрада опікується стратегією залучення інвестицій в Україну та покращенням інвестиційного клімату.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram