Підвищений вміст заліза у воді: як розв’язати проблему

28 січня 2024, 15:03

Надлишок заліза у водопровідній воді може спостерігатися у централізованій системі постачання через неналежний стан труб. А також у підземних джерелах, що пов’язано з природним її складом. У будь-якому випадку така вода потребує знезалізнення, і з цією функцією може впоратися лише якісний фільтр від заліза.

Особливості очищення води від заліза

Фільтри для видалення заліза з води відрізняються доволі високою вартістю, тому, перш ніж їх придбати, варто переконатися чи це треба. Дуже високий вміст феруму, внаслідок якого вода стає бурою та має характерний смак заліза, зустрічається вкрай рідко, особливо в централізованих системах постачання. Саме тому для визначення його концентрації потрібно провести аналіз. За підвищеного вмісту варто відразу зайнятися вибором фільтраційного елемента.
Фільтри для знезалізнення води відрізняються за принципом роботи:

  1. Реагентні — складаються з хімічних гранул, які прискорюють окиснення заліза. Після проходження через цей фільтр води, залізо з неї окислюється та залишається у вигляді нерозчинного осаду на гранулах. Деякі види очисників можна промивати зворотним потоком води, продовжуючи термін їх служби.
  2. Безреагентні — бувають двох підвидів. В аераційних залізо видаляється шляхом взаємодії з киснем. Повітря може подаватися під тиском чи безнапірним методом. Під час взаємодії з ним залізо окиснюється і випадає в осад у вигляді пластівців, які надалі видаляються механічним фільтром. Каталітичні фільтри окислюють ферум сорбентами не реагентного типу.
  3. Комплексні — усувають не лише залізо, а й амоній, марганець, солі жорсткості та органічні домішки. Очищення фільтраційного елемента проводиться за допомогою таблетованої солі.

Комплексний фільтр коштуватиме дорожче, однак він допоможе заощадити на придбанні додаткових картриджів від інших видів забруднень. Звісно необхідність його встановлення визначається результатами лабораторних досліджень води.

Правила вибору знезалізнювального фільтра

Щоб отримати бажаний ефект від використання знезалізнювального фільтра, під час його купівлі необхідно врахувати:

  1. результати аналізу води — чим вищий вміст заліза, тим ефективніший та потужніший пристрій знадобиться;
  2. джерело постачання води — у централізованих системах зазвичай міститься менше феруму, ніж у свердловинах чи колодязях, тому й рівень очищення потрібен різний;
  3. піковий обсяг води, що використовується — від нього залежить потрібна продуктивність фільтра;
  4. вартість — пристрої для видалення заліза дорогі, однак вони довговічні та можуть повторно використовуватись після підлягають промивання.

Не варто купувати надто дешеві фільтраційні системи — вони можуть бути неефективними та швидко вийти з ладу. Продукція відомих брендів — гарантія безпеки використання, довговічності та високої якості очищення. Купувати фільтр необхідно у ліцензованих постачальників, які надають гарантію на обладнання.

Новини компанії

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору