Ця ідея лягла в основу соціально-економічного проекту Наталії Нетовкіної «Купуй Черкаське». Реалізація проекту дозволить споживачам мати черкаські товари за доступними цінами, а виробникам – зберегти робочі місця для черкащан. Механізм прозорої і лояльної взаємодії між виробниками, продавцями та споживачами узгодять 18 вересня о 16 годині в Координаційній раді Черкащини (бульвар Шевченка, 352) на форумі підприємців та місцевих виробників.
Про це повідомляє сайт ГромЧе.
2014-й став непростим роком для всіх. Дефіцит робочих місць, збитковість підприємств… А з іншого боку – подорожчання продуктів, зменшення зарплат. Одержуємо все менше, а економимо все частіше. І кінця-краю цьому не видно. Як розірвати це фатальне коло проблем? Експерти доводять: єдине вірне рішення – підтримка місцевого виробника.
На кожному з підприємств області знають: успішність чи збитковість багато в чому залежить від підтримки місцевого споживача. За словами комерційного директора торгівельної мережі «Гранд Маркет» Алли Колодич, черкащани лояльно ставляться до продукту місцевого виробництва. Однак стосується це хіба молочної та хлібо-булочної продукції, де Черкащина має впізнавані бренди. Однак поруч з цим у нас, на жаль, немає потужних виробників іншої продукції, як от рослинної олії чи макаронних виробів. Звісно, на ринку вони, можливо, і представлені, однак для того, щоб продукція потрапила на полиці магазинів потрібні супровідні документи. А з цим у деяких виробників є проблеми.
– Виробники самі мають докласти зусиль для того щоб популяризувати власну продукцію. Це можуть бути ті ж екскурсії на заводи, рекламні ролики. Але сприяти та ініціювати цей процес має влада та громада, – вважає Алла Колодич.
Вирішення ситуації можливе у межах окремої програми підтримки місцевого виробника.
– Черкащани мають розуміти, що їх споживацький вибір – це, по суті, вклад у розвиток того чи іншого підприємства, – говорить начальник відділу маркетингу ТОВ «Черкасихліб ЛТД» Марина Кириченко. – Якщо ця підтримка є, місцевий виробник нарощує обсяги, збільшує власні прибутки і, таким чином, сприяє розвитку регіону, підвищенню заробітних плат, збільшенню кількості робочих місць.
Підтримка місцевих виробників – єдиний шлях до розвитку економіки всього регіону. На Черкащині цю тему глибоко дослідили під час стратегічної сесії з формування стратегії економічного розвитку області, що відбулася за ініціативи Наталії Нетовкіної, голови Громадянського руху «За процвітання Черкащини». Учасники провели стратегічну оцінку резервів та можливостей місцевих виробників і сформували пакет антикризових пропозицій, однією з яких є підтримка місцевих товарів і послуг.
На запрошення Громадянського руху «За процвітання Черкащини», відомийамериканський експерт з менеджменту Марк Уорен відвідав ряд підприємств області. Його висновки однозначні – Черкащина має масу незадіяних резервів у цьому напрямку. Місцевий продукт не представлений належним чином у торгових мережах. Від цього страждають і споживачі, і підприємці, і весь регіон. Над рішенням вже працюють експерти. Першим кроком стала розробка цільового антикризового проекту «Купуй Черкаське». Таку ініціативу черкаські підприємства охоче підтримують.
– Працювати у нинішніх умовах – неабияке випробування для кожного виробника, – переконана Марина Кириченко. – Однак якщо в цей період буде підтримка народу, то жодні труднощі не вплинуть на роботу підприємства. Тому такий проект вкрай потрібен саме у цей непростий час…
На сьогодні вже створено єдиний логотип «Купуй Черкаське». Цей знак та цінник пропонують розмістити на товарах черкаських виробників. Крім того, розроблено механізм прозорих і лояльних умов взаємодії у ланцюзі «виробник-продавець-покупець».
– Ці механізми ми запропонуємо, обговоримо і затвердимо на форумі місцевих виробників, який відбудеться у Черкасах, – відзначає Наталія Нетовкіна. – Проект «Купуй Черкаське» є реальним, живим кроком по відстоюванню інтересів та прав кожного з черкащан, хто сьогодні хоче економити сімейний бюджет і мати стабільну роботу у рідному місті.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram