Підсумки АТО за 23 липня

24 липня 2014, 00:13

Підсумки за 23 липня.

З невтішного:

1. Сьогодні було збито відразу два літаки сил АТО – штурмовики поверталися на базу після успішного виконання бойового завдання. Даних стосовно долі льотчиків поки нема – будемо сподіватися, що вони живі.

Але зате відомо, що літаки були збиті на висоті 5 200 м. Переносні зенітно-ракетні комплекси (ПЗРК), включно із найновішими російськими 9К333 «Верба», які раніше були помічені у бойовиків, такої височини не досягають.

Рашисти зі шкури вистрибують, щоб довести, що збитий «Боїнг» − це справа їх рук. Замість того, щоб після катастрофи зачаїтися, як таргани у щілинах, вони всіляко демонструють: ми збиваємо все, що бачимо у небі Донбасу, причому на якій завгодно висоті.

2. Дуже складною залишається ситуація у прикордонних районах.

За нашими даними, на сьогодні вже вирішується проблема забезпечення наших військ, що тримають оборону вздовж кордону. Поки що, на жаль, це стосується не всіх підрозділів. Будемо сподіватися, що вже найближчим часом проблема буде повністю вирішена.

3. Сьогодні ми намагалися встановити, навіщо терористам знадобилися дев’ять чорношкірих студентів з Нігерії, котрих захопили у Луганську (про це вчора повідомляли ЗМІ).

Наші джерела довідалися. Терористам «за наказом» з Москви терміново знадобилися докази того, що на боці сил АТО воюють солдати НАТО та іноземні найманці. Саме їх перед телекамерами російського ТБ і повинні були вдавати захоплені студенти, перевдягнені у військову форму.

Мені важко якось класифікувати цей зліт фантазії. Рекомендую «командирам» бойовиків сфотографуватися в українській військовій формі і тим самим довести, що українські військовці – всі підряд наркомани. Типажі з «ЛНР» та «ДНР» підходять ідеально.

З доброго:

1. Сили АТО звільнили три населених пункти у Донецькій області – Карлівку, Нетайлове та Першомайське. Точаться бої за Лисичанськ.

Із взяттям Лисичанська завершиться важливий етап АТО. Але попереду найскладніше – звільнення Луганська та Донецька після їх повного блокування.

Ми віримо в наших хлопців. Але є величезна проблема – мирні мешканці. Саме «живий щит» з мирних громадян, який влаштували собі путінські терористи, є найбільшою проблемою для сил АТО при звільненні міст.

2. До речі, про мирних жителів. СБУ затримала мінометника-терориста з «ЛНР», який вів вогонь по житловим кварталам Луганська.

Виявилося, що цей пан був завербований російськими спецслужбами, і разом зі своїми «колегами» обстрілював мирних громадян за дорученням своїх босів з Москви.

Сам факт навмисного обстрілу мирних мешканців, з метою дискредитації сил АТО, - це верх підлості й цинізму. Але те, що подібних виродків ловлять та з їх допомогою доводять, чиїх рук ця справа, дає привід сподіватися: Москва згорне свій кривавий балаган. Хоча, знаючи Путіна, надії небагато.

3. Жителя Лисичанська на мітингу вимагали від терористів забиратися з міста. Вчора кілька тисяч жителів Стаханова на мітингу висунули бойовикам таку ж вимогу. Подібні ж мітинги пройшли і в інших населених пунктах Донбасу.

Донбас вже чудово зрозумів, хто є хто у нинішніх подіях на сході України. Жаль лише, що прозріння дається такою дорогою ціною…

Дмитро Тимчук, координатор групи "ІС"

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору