Метапневмовірус – один із традиційних вірусів, який циркулює в Україні, зокрема в нашій області, впродовж кожного епідсезону, коли кількість захворювань на ГРВІ зростає, інформують у Черкаському обласному ЦКПХ.
«За клінічними проявами це типова вірусна інфекція, симптомами якої є нежить, кашель, підвищення температури. Якщо про грип, паравірус, аденовірус ми чули частіше, то метапневмовірус існував завжди, але його масова частка була дуже невеликою. На сьогодні за всіма спостереженнями метапневмовірус протікає легше, ніж відомий усім грип, а також дуже рідко викликає ускладнення», – розповіла заступниця генерального директора Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Видра. - Найбільшу загрозу зараз становить вірус грипу, особливо для людей із групи ризику. Ковід, тим часом, свою агресивність зменшив, однак, як і грип, лишається варіабельним, тобто змінюваним. Тож варто не втрачати пильність і дбати про власне здоров’я».
В обласному Центрі контролю та профілактики хвороб функціонує вірусологічна лабораторія, яка в період підвищення захворюваності на ГРВІ проводить регулярні дослідження з метою ідентифікації вірусу. За мазками з носоглотки, які надходять від лікувальних закладів області, вірусологи визначають, який саме вірус став причиною інфекції.
«У мультикомплексному дослідженні ми використовуємо набір із восьми антигенів для визначення: грипу, аденовірусу, риновірусу, парагрипу, ковіду, метапневмовірусу тощо. Із 30 таких досліджень, проведених з початку 2025-го, 4 містили позитивний результат на риновірус. У жодному з мазків метапневмовірусу не було виявлено», – зазначає Наталія Видра.
Для порівняння, минулого епідсезону із 335 досліджень виявили чотири випадки метапневмовірусу, у 2023 році з 373 мазків метапневмовірус був ідентифікований у 23-х мазках носоглотки, відібраних у закладах охорони здоров’я області.
Лабораторія проводить такі дослідження, зокрема і в приватному порядку, на платній основі. Це дороговартісне дослідження, понад 1000 гривень, оскільки це комплексне дослідження на вісім вірусних інфекцій.
Як зазначила фахівчиня, за статистикою, переважно вірусні інфекції реєструють саме в дітей. Жодного летального випадку у хворих на метапневмовірус не зареєстровано.
Тетяна Роговська, Вечірні Черкаси
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram