Підприємства Черкащини винні працівникам 2,8 млн грн відсудженої ними зарплати

04 квітня 2018, 11:21

З 2 квітня в Україні стартувала анонсована Мін’юстом кампанія з примусового стягнення заборгованості з виплати заробітної плати. За документами, які знаходяться сьогодні на виконанні в Державній виконавчій службі у Черкаській області, підприємства заборгували своїм працівникам 2,8 млн грн.

Борги мають 17 підприємств області. Найбільше заборгувало КП СУБ «Митниця», яке припинило свою діяльність відповідно до рішення міської ради від 11 жовтня 2017 року і повинно сплатити за виконавчими провадженнями майже мільйон гривень, та ПАТ «АЗОТ», борг якого перед своїми працівниками становить на сьогодні 723,5 тис грн.

"Виконавчі провадження з виплати аліментів та зарплат мають найвищий ступінь соціальної вразливості, адже за ними – долі тисяч людей. Тому стягнення виплат за цими категоріями виконавчих документів Мін’юст поставив у пріоритет. Стартом стала робота зі стягнення аліментів, підкріплена прийняттям закону про посилення відповідальності боржників, а з 1 квітня паралельно посилено увагу і до виплат заборгованості із зарплат, – наголосив начальник Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Олександ Свіренюк.

При управлінні юстиції нині створено регіональний штаб, який контролює роботу ДВС та взаємодіятиме з Державною фіскальною службою, поліцією, підприємствами-боржниками, тимчасовими комісіями з питань погашення заборгованості тощо.

Слід зазначити, що з початку року вже вдалося скоротити заборгованість на 2,3 мільйони.

Загалом по Україні на примусовому виконанні станом на сьогодні знаходиться 16 тис виконавчих документів про стягнення заборгованості із заробітної плати та інших виплатах, пов’язаних з трудовими правовідносинами, на загальну суму 409,6 млн грн. Всього з початку року стягнуто 95,4 млн грн.

За повідомленням прес-служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області.

 

Вгору