Звернутися до Черкаської ОВА щодо опрацювання змін до закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» - таке рішення прийняла Регіональна рада підприємців Черкащини.
Привід – справедливість підходу щодо збереження господарського потенціалу в усіх компаніях - як тих, що мають мобілізаційні замовлення або належать до переліку об'єктів критичної інфраструктури, так і тих, що не віднесені до цієї категорія, але мають експортні контракти або виготовляють важливу для економіки продукцію. За нинішніх підходів до мобілізації підприємства втрачають висококваліфікованих фахівців, що загрожує руйнацією виробничих процесів, зменшенням обсягів виробництва та їх закриття.
- Більшість підприємств сьогодні намагаються працювати, зберігати робочі місця, платити податки до бюджету, допомагати ЗСУ та переселенцям, – констатує голова Регіональної ради підприємців Олександр Турченяк. – Підприємці стурбовані потенційними кризами їх виробництв через мобілізацію ключових фахівців, на підготовку яких пішли місяці, яких неможливо замінити – і втрата яких загрожує колапсом виробництва і зупинкою підприємства. Як наслідок – падіння надходжень до бюджету, зростання безробіття - все це не може не позначитись на економіці регіону. Щоб упередити ці негативні наслідки, Радою було прийнято рішення звернутися до Черкаської ОВА щодо розгляду можливих змін до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» – оскільки Рада підприємців одностайно погодилася у можливості вирішення цього питання виключно на законодавчому рівні.
За інформацією Черкаського пресклубу
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram