Підприємці Черкащині обурені високими штрафами за порушення у трудовому законодавстві. З вимогою допомогти у вирішенні цієї ситуації вони звернулися до обласної влади, пише "Ремарка".
Значно більші штрафи сплачуватимуть підприємці, у яких інспектори з держпраці виявили порушення трудового законодавства. Йдеться про 111 тисяч гривень й більше. Підприємці стверджують, що це не підйомні суми. Особливо для малого та середнього бізнесу.
Наразі вони готують звернення до депутатів обласної ради, аби порушити це питання на державному рівні. Зокрема, вимагають запровадити диференційований підхід до накладання штрафів, надати два тижні для усунення виявлених недоліків. Допоки ж просять обласну владу посприяти у врегулюванні цього питання. Серед запропонованих варіантів: комісійний розгляд конкретних випадків за участі фахівців держпраці, юстиції та інших профільних органів щодо правомірності накладеного штрафу за порушення підприємцем трудового законодавства.
– Будемо фіксувати й розглядати конкретні випадки з конкретними особами, – наголосив перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. – Зараз у нас в області за таким принципом діє антирейдерський штаб. І вже маємо результати. Тож, пропоную й нашу роботу з підприємцями налагодити таким чином. Кожні два тижні будемо розглядати звернення з конкретними порушеннями. Наприклад, інспектор занадто часто ходить з перевірками до визначених підприємців та інші. Ми ці факти будемо перевіряти. Тільки такими методами, спільно працюючи, можемо якось вплинути на ситуацію.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram