Підприємства МХП – найбільші донори бюджетів всіх рівнів в Черкаській області

19 вересня 2019, 14:00

Підприємства МХП - найбільші донори бюджетів всіх рівнів в Черкаській області

Підприємства агроіндустріальних групи МХП відомого українського бізнесмена Юрія Косюка увійшли в рейтинг найбільших регіональних платників податків і є бюджетоутворюючими для трьох областей України, серед яких і Черкаська.

ПрАТ "Миронівська птахофабрика" та ТОВ "НВФ "Урожай", що входять до складу групи МХП, - найбільші платники податків Черкаської області, повідомляє офіційне видання Державної фіскальної служби "Вісник".

Компанії найбільшого українського виробника м'яса курки агрохолдингу МХП, розташовані на території Черкаської області, зайняли провідні місця - 3-е і 6-е відповідно - в регіональному рейтингу основних донорів бюджету.

"З огляду на децентралізацію місцевих фінансів, підприємства і підрозділи МХП в регіонах і невеликих населених пунктах є бюджетоутворюючими. Сплачені підприємствами холдингу податки залишаються на місцях і сприяють активному розвитку громад, формують фундамент їх фінансової незалежності", - відзначили в МХП, коментуючи дані про сплату холдингом податків у регіонах.

"МХП тісно співпрацює з усіма зацікавленими сторонами: споживачами, партнерами (клієнтами), місцевими громадами, інвесторами. Наші співробітники - це жителі сіл і міст, де компанія веде свою діяльність. Ми постійно на зв'язку з місцевими громадами. МХП дотримується принципів сталого розвитку та партнерства, залучаючи громади до спільних проектів. Працюючи разом, ми можемо поліпшити якість життя в регіонах, забезпечуючи сталий розвиток як МХП, так і України", - пояснює тісний зв'язок діяльності МХП з інтересами локальних громад засновник і глава правління одного з найбільших агрохолдингів України Юрій Косюк на зустрічі з інвесторами.

Яскравий приклад - Степанецькому об'єднана територіальна громада Канівського району Черкаської області. Тут працюють дві компанії агрохолдингу Юрія Косюка - ПрАТ "Миронівська птахофабрика" та ТОВ "НВФ" Урожай", забезпечуючи 80% податкових надходжень об'єднаної громади. Її бюджет, завдяки присутності двох підприємств МХП, виріс у вісім разів - з 9,5 млн грн до 76 млн грн без урахування державних субвенцій.

"Колись Канівщина була на останньому місці в обласному рейтингу: найнижчий дохід на душу населення, найменші зарплати, найвище безробіття - депресивний район. Прийшов МХП - тепер Канів має гідні зарплати, низьке безробіття, а ми бачимо тут перспективи подальшого зростання", - говорить Юрій Косюк.

За його словами, це лише один з багатьох як населення 14 регіонів присутності 30 підприємств МХП стає більш заможним, отримує якісну інфраструктуру і гідний рівень життя в цілому. Присутність холдингу також дає імпульс розвитку малого бізнесу - місцевих підприємств і бізнесменів, які стають локальними партнерами МХП.

"У громад з'являються перспективи, тут створюються нові робочі місця, зарплати стають конкурентними, люди відчувають впевненість в завтрашньому дні", - зазначає Юрій Косюк.

У розвиток регіонів і локацій присутності своїх підприємств протягом 2018 го і першої половини 2019 року холдинг МХП інвестував понад 262 млн гривень в рамках проектів корпоративної соціальної відповідальності: ремонт доріг, шкіл та садочків, облаштування соціальної інфраструктури загального користування, медична допомога в селах, матеріальна допомога молодим сім'ям з дітьми. МХП фактично добровільно бере на себе соціальні зобов'язання в регіонах, звідки до появи цих підприємств люди постійно виїжджали на заробітки в Польщу або Чехію. Зараз понад 28 тисяч українців, які працюють на підприємствах агрохолдингу МХП в 14 регіонах України, забезпечені стабільною роботою з гідною оплатою та надійної соціальної захистом.

Згідно з даними "Вісника" Державної фіскальної служби, за підсумками першого півріччя 2019 року, дві агрокомпанії, що входять в агроіндустріальних групи бізнесмена Юрія Косюка знаходяться в ТОП-5 найбільших платників податків національного масштабу в агросекторі України.

ПрАТ "Зернопродукт МХП" і ТОВ "Вінницька птахофабрика" посіли четверте і п'яте місця галузевого рейтингу за обсягами сплати податків в розмірі 123,6 млн грн і 119,9 млн грн відповідно. Ще два підприємства, що входять в аграрну групу Косюка МХП і присутні на території Черкаської області, увійшли до переліку двадцяти найбільших платників податків галузі: ТОВ "НВФ "Урожай", що зайняло в рейтингу за підсумками I півріччя 2019 року 15-ю позицію, і ПрАТ "Миронівська птахофабрика" замикає двадцятку найбільших донорів державного і місцевих бюджетів за обсягами сплачених податків і зборів.

Як випливає з офіційних даних видання Державної фіскальної служби, підприємства агрохолдингу МХП забезпечують п'яту частину надходжень від великих платників податків українського агросектора.

Як випливає з даних, які були оприлюднені в ЗМІ, агрохолдинг Косюка в останні роки в рази збільшив витрати на оплату праці своїх співробітників. У 2016 році фонд оплати праці на 30 підприємствах МХП в 14 регіонах України становив 2,33 млрд грн, а вже за підсумками 2018 року на зарплати співробітників було направлено 4,48 млрд грн. За 6 місяців поточного року один з найбільших роботодавців країни направив на оплату праці понад 2,34 млрд грн.

Інвестиції Юрія Косюка, який активно розвиває свій агрохолдинг, в українську економіку з 2006 по 2018 рік, за підрахунками аналітиків, склали $ 2,28 млрд. Цю цифру можна порівняти з обсягом прямих інвестицій в українську економіку з Австрії або Великобританії за всі роки української незалежності, і лише в два рази менше всіх інвестицій Німеччини в економіку нашої країни.

Як повідомлялося раніше, за підсумками 2018 року МХП сплатив 3,2 млрд гривень податків і зборів. Обсяг сплати місцевих податків і соціальних зборів в порівнянні з 2017 роком збільшилася на 48% завдяки підвищенню ефективності та збільшення масштабів виробничої діяльності, а також обсягів продажів продукції холдингу МХП на внутрішньому і зовнішньому ринках. Найбільше податкових надходжень від МХП в місцеві бюджети забезпечив податок на доходи фізичних осіб, сплачений підприємством за своїх співробітників: платежі холдингу з ПДФО за минулий рік склали понад 1,12 млрд грн.

*на правах реклами

Коментарі

Вгору