Під час ЗНО у колегіумі “Берегиня” не перевіряли абітурієнтів металошукачем

27 квітня 2015, 16:31

зно

24 квітня Черкаський осередок Громадянської мережі «ОПОРА» долучився до спостереження за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури.  Цього року для складання ЗНО в області зареєструвалося 8 865 осіб, а  6 963 з них – цьогорічні випускники. Загалом, спостерігачі відмічають високий рівень підготовки й проведення тестування в Черкаській області, а окремі випадки недотримання процедур є винятком.

Цього року створено найбільше пунктів тестування (35), що, по-перше, дало можливість провести ЗНО з української мови та літератури в один день, а не у два, як було раніше. Це унеможливило, як у попередні роки, нарікання щодо завдань різної складності у різні дні. По-друге, викликало потребу залучити більше нового персоналу, який не мав досвіду. Можливо, це і стало причиною того, що у пункті тестування, що знаходиться в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини (Корпус 2), спостерігачу заборонили бути присутнім під час наради персоналу. І лише після їх спілкування із керівництвом було дозволено взяти участь у нараді.

Цього року абітурієнти запізнювалися помітно рідше, адже їх привозили централізовано із шкіл, віддалених від міст, де проходило тестування. Окрім цього, меншою стала й кількість тих, хто не з’явився, що можна пояснити заміною державної підсумкової атестації з української мови зовнішнім незалежним оцінюванням. Із тих же причин і зменшилася кількість тих, хто забував необхідні документи для складання тестів.

Необхідно наголосити, що абітурієнти продовжують залишати із собою мобільні телефони та інші технічні засоби. Через що їх вилучають із пунктів тестування.  Проте часом вступники через міру піддаються хвилюванню, тому звертаються до медичних працівників. А от у пункті тестування, що розташований в Уманському національному університеті садівництва (Корпус 4), абітурієнтка не встигла заповнити бланк відповідей і після прохань інструкторів віддати бланк влаштувала гучну істерику.

Різним подекуди залишається підхід до застосування металодетекторів. Так, хоча у всіх пунктах тестування спостерігачі відмітили перевірку абітурієнтів металошукачем, все ж в одному із пунктів він був, але його не застосовували (Черкаський колегіум “Берегиня” Черкаської міської ради Черкаської області).

Спостерігачі ОПОРИ відзначають, що цьогорічні особливості зовнішнього незалежного оцінювання загалом не вплинули на підготовку та проведення тестування, а  окремі випадки не впливають на загальний результат.

Перші висновки громадських спостерігачів ОПОРИ в Україні загалом читайте тут.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору