Під час сесії депутати не ухвалили зміни до обласного бюджету

20 жовтня 2019, 09:30

Виділення фінансування на препарати інсуліну, заробітна плата працівникам обласних позашкільних закладів та соціальних установ, придбання пожежної сигналізації для будинків-інтернатів, ремонт та купівля необхідного обладнання для комунальних закладів області, зокрема й медичних, – вирішення цих та низки інших соціально важливих для області питань передбачені змінами до обласного бюджету на 2019 рік.

Зауважимо, депутати обласної ради під час чергового засідання сесії не ухвалили рішення про внесення відповідних змін до облбюджету. Їхній перелік озвучила директорка Департаменту фінансів Черкаської ОДА Наталія Кравченко.

За словами посадовиці, питання є надзвичайно важливими, а ухвалення змін дасть змогу забезпечити функціонування комунальних закладів, зокрема життєдіяльність їхніх працівників, підопічних, пацієнтів.

Йдеться, зокрема, про розподіл між місцевими бюджетами 5,8 млн грн коштів на відшкодування вартості препаратів інсуліну для хворих на цукровий та нецукровий діабет. Зауважимо, нині в області ця проблема потребує негайного вирішення. Адже виділені цільові кошти з держбюджету закінчуються, майже в усіх місцевих бюджетах – дефіцит фінансів на придбання препаратів.

Серед змін – виділення додаткових коштів для збільшення на 10 % заробітної плати працівникам обласних позашкільних закладів освіти (відповідно до постанови КМУ № 695) й на диференціацію заробітної плати в закладах соціального захисту та охорони здоров’я. На це, зокрема, а також на інформатизацію обласних закладів охорони здоров’я, передбачено з обласного бюджету 7,2 млн грн.

Окремий пункт – придбання для підопічних інтернатних закладів системи соціального захисту продуктів харчування на осінньо-зимовий період (передбачено 1,5 млн грн). А також 954 тис. грн на обладнання автоматичною пожежною сигналізацією кількох будинків-інтернатів області.

Ухвалення рішення потребують і питання капітального ремонту покрівлі гуртожитку Черкаського комерційного технікуму, придбання сервера з блоком безперебійного живлення та програмним забезпеченням Черкаському обласному кардіологічному центру, завершення капітального ремонту східців центрального входу головного корпусу обласного клінічного госпіталю ветеранів війни Черкаської обласної ради, реконструкція силової мережі диспансерно-поліклінічного відділення обласного онкологічного диспансеру, капітальний ремонт малої концертної та балетної залів приміщення Черкаської обласної філармонії, проведення енергозберігаючих заходів в обласних закладах бюджетної сфери та придбання для них необхідного побутового, кухонного, комп’ютерного, спортивного та іншого інвентарю й обладнання.

За інформацією пресслужби Черкаської ОДА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору