Перша церква на черкаському Лівобережжі залишила Московський патріархат

30 січня 2019, 20:06

Церковна громада села Прохорівки Канівського району Черкаської області переходить із церкви Московського патріархату в Православну церкву України. Про це повідомили в канцелярії митрополита Черкаського і Чигиринського Іоана, інформує Gazeta.ua.

- До нас уже приїздив священик і написав відповідну заяву, – кажуть.

Панотець Сергій Олексієнко підтверджує перехід.

- Ми давно йшли до цього, – розповідає. – Ще чотири роки тому відмовилися поминати на проповідях московського патріарха Кіріла. Так само не поминаємо і його намісника в Україні Онуфрія. До нашої церковної громади входять жителі двох сіл Канівського району – Прохорівка та Сушки. Днями в Прохорівці зібралося 250 осіб місцевих жителів. Проголосували за перехід до Православної церкви України. Ми є першою громадою на Лівобережжі Черкащини, яка оголосила про перехід до Православної церкви України.

Між тим відразу кілька громад з Городищенського та Смілянського районів заявили про готовність вийти із підпорядкування Московського патріархату.

- Моя позиція відома давно, – каже панотець Михайло Негер із церкви села Мліїв. – Я чотирнадцять разів їздив у зону АТО. Перед зборами громадян зустрівся із поважними людьми села. Нікого не було проти. На збори прийшло понад двісті осіб. Всі проголосували "за" лише одна дівчина була проти. Та й то вона не проти української церкви. Їй просто подобається богослужіння церковнослов'янською мовою.

За словами священика він ще не подавав прохання про перехід до Української церкви.

- Ми чекали Томосу про незалежність дуже довго. Крім мене збираються перейти священики із Городища та Смілянського району. 2 лютого має відбутися інтронізація Блаженнійшого митрополита Епіфанія. 6 лютого Православну церкву України мають офіційно зареєструвати. Тоді ми всі повеземо документи з протоколами зборів на Черкаси.

Вгору