Перевищення норм нітратів зафіксували в овочах на Черкащині

03 квітня 2019, 20:23

Перевищення норм нітратів зафіксували в овочах на Черкащині

На ринках у Смілі та Каневі фахівці ветеринарно-санітарної експертизи у ранніх овочах виявили перевищення норми нітратів. Найбільше – у капусті. А також зафіксовано перевищення у редисці та буряках.

Як наслідок з продажу вилучено 200 кг ранньої капусти, 60 кг редиски та 80 кг столового буряка.

До слова, у 2018-ому році фахівці Головного управління Держпродспоживслужби у Черкаській області провели понад 50 тисяч перевірок в регіоні. В результаті чого 12,5 тон городини та садовини зняли з реалізації через високий вміст нітратів.

У Держпродспоживслужбі нагадують: з метою убезпечити споживачів від отруєння нітратами кожна партія рослинницької продукції проходить відповідну перевірку. Для цього на агропродовольчих ринках працюють державні лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, тут проводять дослідження овочів і фруктів на вміст нітратів.

Черкащани, які купують ранні овочі, мають право поцікавитися у продавця документами на товар. На продукцію, що реалізується на ринках, лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи видають експертні висновки, де вказано фактичні рівні нітратів у продукції та їх норми.

За інформацією прес-служби Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області

Читайте такожЯк на Черкащині змінилася ціна на овочевий кошик.

Коментарі

Вгору