Переселенцям зі сходу потрібно робити «щеплення добра», – уманський політик

24 червня 2014, 17:37

42 переселенці зі східної України вже проживають в Умані. Про них турбується і місцева влада, і волонтери. А от в уманчан вони викликають різні емоції: одні до них ставлять із співчуттям, інші вважають їх злочинцями та зрадниками України.

Голова Уманського відділення партії «УДАР» Антон Котвіцький вважає, що не зважаючи ні на що переселенцям потрібно допомагати, пише "Вечірня Умань".

Молодий політик стверджує, що тільки власним прикладом жителі Уманщині можуть зробити переселенцям «щеплення добра».

- Чи можна змінити думку переселенців зі сходу про центральну Україну, адже більшість "біженців" нас вважають «фашистськими бандерами»?

- Жителі східної України вже встигли дізнатися, що таке війна. Над їхніми головами літати кулі, вони чули плач дітей, бачили сльози матерів та смерть рідних. Слава Богу, що в нас немає свого Слов’янська, що наші батьки і ми з вами живемо в мирній Україні. В такий не простий час чимало уманчан допомагають переселенцям зі сходу: знаходять їм житло, приносять продукти, речі першої необхідності.

Я впевнений, що коли переселенці побачать, що в нас тут немає ніяких правих чи лівих секторів, що тут не бігають бандери з вилами та смолоскипами, то вони змінять свою думку про жителів центральної України. Політика не має розділяти українців на «поганих» і «добрих». В такий непростий час, ми маємо триматися разом.

- Не всі переселенці виявляються вдячними уманчанам за допомогу. Чи варто їм і надалі допомагати, що з ними робити?

- Вони громадяни України, і живуть на території нашої держави. Тож ми маємо їм допомагати. Навіть не дивлячись на те, що дехто з них і досі хоче, щоб Росія прийшла на допомогу… Але це все тільки через те, що російські телеканали їм гарно «промили мізки». Якби там не було, але ми не можемо кинути їх у біді. Кожен із нас міг опинитися на їхньому місці. Тож тільки власним прикладом ми зможемо їм показати, що добро перемагає зло.

- А що робити із чоловіками зі сходу, які тікають до нас, в той час, коли наші військові, ризикуючи своїм життям, йдуть на передову захищати кордони України?

- Чоловікам зі сходу раджу повертатися додому. Із точки зору моральності вони мають тут залишити своїх дітей, дружин та їхати захищати свої домівки, вітчизну. Тим більше вони теж не без гріха. Ми не можемо судити хто з них виходив на проросійський мітинги, а хто ні. Ми їх там не бачили. Але якщо вже склалася така ситуація, то чоловіки східної України мають перші брати зброю в руки та йти захищати свою землю.

Ще декілька місяців тому, ми виходили на Майдан і боролися за нашу свободу. Ніхто з нас не знав, чи повернеться додому живим. Але ми туди їздили, залишали свої сім’ї, витрачали власні сили, гроші, нерви. Ми також зазнали втрат… В нас є своя Небесна сотня, десятки поранених та калік. Тому я думаю, що зараз настав час жителів сходу України захищати свій край

Поділитись

Коментарі

Вгору