Переселенці зі сходу не можуть знайти недороге житло і роботу на Черкащині

10 грудня 2015, 18:26

На Черкащині більшає кількість переселенців зі Сходу. Нині в регіоні перебуває майже 8,5 тисяч родин. Найболючішим для них і досі лишається питання винайму житла та працевлаштування. Водночас лише 20%серед їхньої кількості наразі готові повернутися до своїх домівок. Решта невтомно шукає роботу, стає на облік у центри зайнятості, навчаються та працевлаштовуються, повідомляє ЧСН.

Більше 13 тисяч вимушено переселених людей зі Сходу нині влаштовують своє життя на теренах Черкащини. Світлана переїхала у Черкаси 2 роки тому з Луганщини. Говорить – найбільшою проблемою і до сьогодні лишається питання житла. Винаймати таке при нинішніх цінах не всім по кишені, жити в далеких селах і працювати на землі теж можуть далеко не всі.

На території області існують безперспективні довгобуди. Коштом іноземних грантів їх можна було б привести до ладу, а зведене житло виділяти для проживання переселенців, або ж виділити під будівництво нового житла якусь ділянку. Подібні проекти вже успішно реалізовані в деяких областях України.

Вони полишили там своїх рідних, знайомих, будинки… Аби знайти своє місце під небом тут, згуртувалися у ГО «Спільнота біженців Донецька та Сходу України». Підтримують один одного та допомагають у вирішенні нагальних проблем іншим.

Нелегким випробуванням для переселенців став і пошук роботи. Багатьом доводиться перекваліфіковуватися та проходити додаткове навчання.

У місцевому центрі зайнятості повідомляють – за весь час до них звернулося щонайменше 700 осіб, більше 400-от з них отримали статус «безробітній», 300 – отримали допомогу по безробіттю. А от працевлаштовано близько 200-от. Дехто започаткував власну справу. Крім того, для роботодавців, які працевлаштовують переселенців, передбачені компенсації.

Поки що ж переселенцям зі Сходу доводиться самотужки облаштовуватись на нових місцях, аби створити для своїх родин добробут, який тепер – лише у спогадах.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору