Переселенці з АТО обживають покинуте містечко Орбіта на Черкащині (відео)

03 грудня 2015, 20:00

орбіта

Покинуте місто Орбіта у Черкаській області мало стати раєм для енергетиків. Тут понад тридцять років томe розпочали будівництво Чигиринської АЕС. Для працівників станції спроектували будинки, магазин, школу, садочок. Люди з'їжджалися з усього колишнього Союзу. Однак амбітним планам не студилося стати реальністю - завадила аварія в Чорнобилі. Нині ж тут живуть півтори сотні людей, інформують fakty.ictv.

Містечко "Орбіта" на Черкащині мало стати раєм для енергетиків.

- Все було заселено і дома всі заселені. Після аварії начали писать, що тут атомна не нада і пішло все шкереберть, - розповідає Володимир Кононенко, житель містечка Орбіта.

Після закриття проекту люди почали виїжджати з Орбіти. Нині чимало помешкань у містечку порожні. Квартиру тут можна купити за дві з половиною тисячі доларів.

Подружжя пенсіонерів разом із дев'ятирічною онукою торік переїхало на Черкащину з Волновахи. Тікали від війни. Про це місце дізналися вже в дорозі. Зацікавились. Спершу знімали в Орбіті квартиру, згодом купили її за тридцять тисяч гривень. Живуть тут вже півтора року.

- Нам тут нормально. Нас зустріли добре тут. Природа хороша, люди хороші. Поки проживаємо тут, що далі буде, хто його знає, - каже Людмила Лимарченко, переселенка.

На життя переселенці не скаржаться. Родина потихеньку обживається, хоч і без аптеки, лікарні, садочка. Магазин працює погодинно, до школи онука їздить у село. Одна пенсія повністю йде на комунальні послуги, на другу - живуть.

Квартира стояла пусткою останні десять років. На одну лише пенсію подружжю шикарний ремонт зробити було не під силу. Але самотужки довести помешкання до ладу - змогли.

- Воды не было. Все было ржавое. Но я слесарь, все перебрал и переделал сам. А то скупились, я сделал потолочек, отшпаклевал, стены тоже привел в порядок, - розповідає Володимир Лимарченко, переселенець.

Найбільше переселенці, та й місцеві жителі, нарікають на якість води. З кранів тече технічна. Люди змушені возити воду за півтора кілометра з сільських криниць. Програму, яка передбачала водопостачання у цей край, закрили через брак грошей.

- У нас немає скважини, яка б доходила до того горизонту, де була б нормальна питна вода. Люди привозять самі з криниць Вітового, - розповіла Лариса Постригань, голова Рацівськоі сільради.

У Орбіті прижилися п'ять сімей із Донеччини та Луганщини. Багато - ще придивляються. Місцеві сподіваються, якщо сюди потягнуться, про Орбіту нарешті згадають, проведуть воду, подбають про інфраструктуру, створять робочі місця. Аби їхнє тутешнє непросте життя отримало хоч якусь перспективу.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору