Переоформлення виплат: що змінилося для одиноких матерів та малозабезпечених сімей Черкащини

19 серпня 2020, 20:00

Уряд ухвалив Постанову №632, відповідно до якої з 1 липня 2020 року припиняється автоматичне продовження виплат на дітей одиноким матерям, а також малозабезпеченим сім’ям, у яких закінчився строк таких виплат у березні–червні цього року. Подальші виплати здійснюватимуться лише після подання нової заяви з необхідними документами та декларації про доходи й майновий стан.

Допомогу одиноким матерям та малозабезпеченим сім’ям, які звернулися в липні–серпні 2020 року, призначатимуть і виплачуватимуть починаючи з липня 2020 року.

Для переорформлення необхідно звернутися до департаменту соціальної політики з двома комплектами документів:

- для перерахунку допомоги, АВТОМАТИЧНО виплаченої до 1 липня 2020 року в зв’язку з карантином;
- для призначення допомоги за нормами, які діють з 1 липня 2020 року.

Перелік документів:
- заява про призначення всіх видів допомог;
- декларація про доходи та майновий стан;
- довідка про доходи.

Інформація про склад сім’ї зазначається в декларації, тому для оформлення виплат одиноким мамам подавати довідку про реєстрацію місця проживання матері і дитини не потрібно.

З 1 липня 2020 року розмір цієї допомоги:

- для малозабезпечених сімей дорівнюватиме різниці між прожитковим мінімумом для сім’ї та середньомісячним сукупним доходом сім’ї, яка звертається по цю допомогу;

- для одиноких матерів дорівнюватиме різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців.

За який період враховуватимуть доходи?

Попередні 6 місяців становлять два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням допомоги. Наприклад, якщо людина звертається про призначення допомоги в серпні, то необхідно подати декларацію про доходи з 1 січня по 30 червня цього року. Зауважимо, що з 1 липня 2020 року субсидії і пільги також враховуються в доходах.

Допомога на дітей одиноким матерям, малозабезпеченим сім’ям не призначається, якщо:

- у складі сім’ї є повнолітні працездатні особи, які не працювали й не отримували доходів протягом вказаного у декларації періоду. Проте у цьому випадку є низка виключень, зокрема догляд за певними категоріями людей, а також сплата єдиного страхового внеску. Детальніше на сайті https://cutt.ly/ufex2tv .

- член сім’ї протягом 12 місяців перед зверненням про призначення допомоги здійснив на суму більше 50 тисяч гривень:

  • купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу, будівельних матеріалів та інших товарів довгострокового вжитку;
  • оплату (одноразово) будь-яких послуг (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних згідно із соціальною нормою житла та нормативами житлово-комунального обслуговування).

- у власності сім’ї є:

  • друга квартира (будинок). Але не враховується житло на окупованих та анексованих територіях, а також непридатне для проживання, що підтверджено актом обстеження технічного стану.
  • більше ніж один транспортний засіб, менше 15 років з дати випуску (крім мопеда і причепа). Але не враховується транспорт, отриманий безоплатно чи на пільгових умовах через органи соцзахисту, а також придбаний батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу.

Про наявність (відсутність) у власності транспортних засобів слід зазначити в декларації.

Записатися на прийом та отримати довідкову інформацію можна за телефоном: 54-22-01.

Поділитись

Коментарі

Вгору