Переможець конкурсу бізнес-ідей від “МХП-Громаді” запустив на Драбівщині виробництво гранульованого корму для риб

04 грудня 2024, 11:59

У селі на Драбівщині запрацювало виробництво кормів для прісноводного рибальства. Для цього зерновідходи переробляють у спеціальну гранулу, яка може довго зберігатися та не забруднює водойми під час прикорму риб.

Засновник виробництва Іван Гензьора - один із цьогорічних переможців конкурсу бізнес-ідей "Роби своє" від БФ "МХП-Громаді". Чоловік уже близько трьох років займається прісноводним рибництвом - орендує став, у якому розводить рибу різних видів: короп, карась, судак, амур, товстолоб, веслоніс, короп кої тощо.

- Вирощену рибу я реалізовую на ринку. Або люди приїжджають до мене прямо на ставок і купують її тут. Також приїжджають самі порибалити, - розповідає чоловік.

Згодом Іван Гензьора вирішив сам виробляти гранульований корм із відходів зерна для риби, яку розводить, адже в Черкаській області не було спеціалізованого підприємства, що займається виробництвом кормів для прісноводного рибництва.

- Зерновідходи без переробки стають непридатними до використання за короткий час. Тому виробництво гранули дозволяє створити дешеву кормову базу і використовувати її в потрібний час. 90% зерновідходів генеруються під час збору кукурудзи, а це листопад, в цей час риба вже не харчується, тому єдиний спосіб зберегти їх - переробити в кормову гранулу, - говорить Іван Гензьора.

Також, за потреби, до гранули можна додавати сертифіковані ліки чи добавки.

- За допомогою цього рибу можна як і підлікувати, так і збільшити її масу. Такий специфічний корм в Україні виробляють тільки для осетрових риб, а щоб для широкого загалу - я такого не зустрічав. Засипати просто корм у воду – означає забруднювати ставок. А коли ми використовуємо спеціальну гранулу, цим можна і без шкоди для навколишнього середовища нагодувати риб, і підлікувати їх, а також наситити цей корм і риба буде гарно рости. Із самими зерновідходами цього не зробиш, - пояснює чоловік.

Завдяки грантовим коштам Іван Гензьора частково покрив витрати на придбання лінії для виробництва гранульованого корму.

- Якби не цей грант, то в мене б не було стільки вільних коштів, щоб купити майже за 200 тис. грн гранулятор кормів. Обов'язково буду масштабуватися та брати участь у наступних конкурсах від "МХП-Громаді", - додає він.

Далі чоловік планує співпрацювати з великими рибними господарствами і забезпечувати їх якісним продуктом.

Загалом, цього року 80 бізнес-ідей із 14 областей України стали переможцями конкурсу "Роби своє", розповідає менеджерка з впровадження національних проєктів БФ "МХП-Громаді" Світлана Березань.

- Цього року в нас пріоритетним напрямком було ветеранське підприємництво, тому з 80 переможців ми підтримали 28 ветеранів, - розповідає Світлана Березань. - Також цьогоріч в нас була вимога до учасників конкурсу - стовідсоткове співфінансування. Гранти можна було отримати до 100 тисяч гривень.

До слова, конкурс бізнес-ідей від "МХП-Громаді" був започаткований ще у 2016 році. З 2022-го конкурс трансформувався у відповідь на негативні економічні наслідки війни й нині передбачає створення умов для сталого розвитку підприємництва.

- Для конкурсу, який відбудеться наступного року, разом з Державним центром зайнятості ми вже створили освітній курс. Він складається з 10 серій, де провідні спеціалісти, менеджери, топ-менеджери та керівники розповідають про те, як розпочати свій бізнес: від ідеї до готового результату. Цей курс стане корисним для всіх учасників, які планують брати участь в нашому конкурсі. Він вже доступний для перегляду на сайті "Роби своє" та на YouTube-сторінці благодійного фонду. В кінці освітнього курсу є тестування. Якщо учасник його успішно проходить, отримує сертифікат, який надає йому додаткову перевагу на наступний грантовий рік, - зауважує менеджерка.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору