Переляки, тривожність і завивання: як тварини пережили рік війни у черкаському зоопарку

13 березня 2023, 19:30

Минула зима була важка не лише для людей, а й для тварин у зоопарках. Уже понад рік тварини відчувають стрес від вибухів та блекаутів, а працівники звіринців докладають максимум зусиль, щоб їх прогодувати. Як  минув рік війни для черкаського зоопарку – йдеться у сюжеті 5 каналу.

Ведмеді Гута і Бурмак цієї весни прокинулися в чудовому настрої – вони є своєрідним символом відкриття нового сезону в зоопарку. Такими активними відвідувачі їх бачать рідко.   

"Після сну прокинулися в дуже гарній фізичній формі як ми бачимо. Вийшли з  нетерпінням, порадували весняним виходом, апетит зараз прекрасний", – розповідає завідувачка відділу "Ссавці" Черкаського зоопарку Лідія Осадча.

А от торік клишоногі недоспали і прокинулися за три дні до повномасштабного вторгнення. Були сонні та незадоволені й весь час рили нору – підземний бункер, чим дуже дивували відвідувачів.  

У день повномасштабної війни тварини прокинулися від звуків вибухів. Це був початок найважчого року за всю історію черкаського зоопарку.  

"Лякалися, вовки у нас вили, один починає, другий, третій підтягнулися, примати у нас лякалися, видно, що такі тривожні, ведмеді також були незадоволені, взагалі не розуміли, що воно відбувається, як і ми", – каже завідувачка відділу "Ссавці" Черкаського зоопарку Лідія Осадча.

Працівники боялися за тварин і планували, як їх вивозитимуть у разі критичної небезпеки, заготовляли харчі.  

"До початку війни були такі відчуття, що щось таке загрозливе буде, тому заготовляли продукти харчування і ми зустріли війну з повними складами і тому як в інших зоопарках не було таких складнощів, але логістика була порушені і перші 2-3 тижні нам було дуже складно возити якісь там продукти харчування", – згадує директор Черкаського зоопарку Євген Ван. 

У перші дні вторгнення зоопарк не працював, проте сезон довелося починати вимушено.  

"Починали працювати 15 березня, бо дуже багато переселенців було, вони залишалися в Черкасах або там на постійно або на деякий час і потрібно було дуже багато було прохань відкрити зоопарк, багато сімей з дітьми, щоб відсторонитися від того жаху", – каже директор Черкаського зоопарку Євген Ван. 

Згодом черкаський зоопарк став прихистком для тварин-переселенців.   

За минулий рік зоопарк прийняв 70 тварин-переселенців, для частини з них вольєрів не було, тому довелося будувати нові. Проте відвідувачі несподіваному поповненню зраділи – їм показали чимало нових видів тварин.  

З урахуванням тварин-переселенців, витрати на харчування тутешніх мешканців значно зросли. Тож із літа зоопарк почав запрошувати відвідувачів, щоби назбирати гроші на зимове харчування. 

"Ми старємось так, що, незважаючи на війну, щоб отримали все необхідне для них, вони не повинні страждати у всій цій ситуації", – каже зоолог відділу "Ссавці" Черкаського зоопарку Максим Григор'єв.

Нові складнощі виникли, коли почалися блекаути. Теплолюбні тварини могли загинути від холоду, тож деяких працівники гріли своїм тілом.  

"Починаються всякі болячки, бронхіти, пневмонії, тому в принципі, якщо така низька температура в приміщенні – це дуже погано", – розповідає працівниця Черкаського зоопарку Ірина Соловйова.

Допомагали врятувати теплолюбних благодійні буржуйки та генератори від європейської асоціації зоопарків. Попри усі складнощі, зоопарк продав 140 тисяч квитків і ще 30 тисяч переселенців відвідали його безплатно.  

"Сподіваємося, що все буде добре і починаємо ремонти парку, будівництво нових експозицій, лемурятника на території", – каже директор Черкаського зоопарку Євген Ван. 



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Черкаський зоопарк працює за новим графіком

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору