“Перечекати цей вірус”: як у Черкасах зареєструвати шлюб та розлучитися в умовах карантину

31 березня 2020, 16:05

фото тематичне

Черкаський ДРАЦС, послуги якого безумовно завжди вважалися важливою часткою життя громадян, в умовах карантину не припинив своєї роботи. Втім змінив правила для відвідувачів. А ще наполегливо пропонує скористатись можливістю отримати необхідні документи в онлайн-режимі.

"Ах це весілля", або Поцілунки у медичних масках

фото тематичне

Підступний коронавірус "проліз" і в сферу людських стосунків. В Україні, яка оголосила карантин з 17-го березня та посилила його, продовживши карантинні заходи аж до 24 квітня, закохані пари постали перед важким вибором. Одружуватись зараз з поцілунками в масках та без звичних гучних урочистостей, або ж переносити своє свято на якийсь невизначений термін. Адже нікому достеменно невідомо, коли скінчиться ця вірусна навала.

Між іншим, у столиці, наприклад, від початку введення карантину, починаючи з 19-го березня, шлюб взяла тисяча пар. У Черкасах, зокрема, встигли розписатись 45 пар. Ще 18 пар мали розписатись до першої кінцевої дати оголошеного карантину, тобто до 3 квітня.

За словами, виконуючої обов’язки відділу державної реєстрації актів цивільного стану Любові Ляшко, дивлячись на розвиток епідемічної ситуації в Україні, звісно працівники РАЦСу пропонують та радять молодятам перенести дату весілля на більше спокійний час. Втім, не всі із цим погоджуються, особливо ті пари, яким швидко розписатись конче потрібно за життєвих обставин.

Деякі пари хочуть скористатись цим часом, бо він просто їм підходить саме тим, що змінились вимоги до реєстрації. Вона має бути малолюдною — відповідно участь у ній зможуть брати виключно молодий та молода, батьки наречених та їхні свідки. Звісно тут вже мова не йтиметься про галасливе весілля з купою гостей. Що у карантині взагалі нонсенс.

Як пояснюють у РАЦСі, на сьогодні нових заяв від бажаючих взяти шлюб поки що не приймають.

Сфера Івенту, можливо, "підніметься" до осені

фото тематичне

Коронавірус цілковито спотворив добрі наміри не лише тим, хто мав одружуватись цієї весни, але й тим, хто мав їм допомогти отримати від того незабутні, на все життя , емоції. А це ціла купа професіоналів, які нині також залишились на роздоріжжі, — організатори виїзних весільних урочистостей, фотографи, оператори, музики, водії весільного транспорту, тощо.

Як свідчать ці люди, їхній карантин, може затягнутись у часі навіть на більший термін, ніж офіційний. Бо налагоджений як годинник механізм вже дав збій. Навіть якщо його вдасться запустити наново, то реальна робота в сфері організації весіль, ювілеїв і інших урочистих подій може розпочатись не раніше серпня і навіть вересня.

- У відділі ДРАЦС всі шлюби по заявах, поданих до 13-го березня 2020 року, будуть реєструватись в обрану дату… але у захисних масках. Якщо на цей день було заплановане проведення урочистої церемонії, то її перенесуть на інший, зручний та головне безпечний для наречених та їхніх родичів час. А документи молодята отримають в той день, на який було призначений розпис, — розповіла відома у Черкасах тамада та організаторка креативних заходів Аліна Кравчук.

- Молоді люди, для яких саме я готувала незабутнє свято одруження, у більшості своїй перенесли цю важливу подію аж на осінь. Це завбачливо та дійсно більш реалістично. Бо всі ми разом маємо перечекати цей вірус, - каже пані Аліна.

Прийом громадян у відділах ДРАЦС суворо обмежено

фото тематичне

Нині у цій установі здійснюються виключно такі послуги, які не можуть зачекати. А саме — державні реєстрації народження ( у кабінеті №9 ), державної реєстрації смерті ( вхід до установи Черкаського ДРАЦСу з двору- кабінет №5 ), видача документів для підтвердження родинних стосунків з померлим для можливості захоронення ( вхід з двору - кабінет № 5 ), державна реєстрація та розірвання шлюбу згідно поданих заяв до 13.03. 2020 року ( кабінет № 2 ).

До речі, тих, хто надумав офіційно розірвати стосунки також намагаються вмовити почекати. Бодай до завершення карантину. Проте, тим, кому кортить негайно розбігтися, як так само негайно розписатись, намагаються допомогти.

ДРАЦС інформує про можливість не відвідувати цю установу та подавати необхідні заяви ( з накладенням кваліфікованого електронного підпису ) документи, необхідні для державної реєстрації актів цивільного стану, а також отримувати консультації з питань державної реєстрації актів цивільного стану через мережу інтернет з використанням веб порталу Міністерства юстиції.

Підготувала Тетяна Балякіна

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору