Пам’ять про померлих чи об’їдання на кладовищі? Черкасцям пояснили, як церква ставиться до “звичних” гробків

03 травня 2021, 19:29

Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан розповідає, що раніше віряни в окремих місцевостях вшановували пам'ять про померлих на Великдень. Однак тепер поминальним днем вважається вівторок після Хоминого тижня. Цьогоріч Проводи припадають на 11 травня.

Священнослужитель пояснює: оскільки у сучасному світі вівторок - робочий день, то Проводи перенесли на воскресний день, у Фомину неділю. Цього року це буде 9 травня. Проте у деяких селах є власні фіксовані дати, Православна церква їх не забороняє.

Зазвичай Проводи нагадують велике міжродинне застілля: родичі кладуть поверх могили знайомих солодощі та крашанки, самі сідають "пообідати" поруч. Проте митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан розповідає, що Православна церква виступає проти такого формату.

- Насамперед ми радимо починати поминальний день із храму, а не гробу. Бо у Хомину неділю в храмах служать панахиди в пам'ять про спочилих рідних. Навіть якщо не можете прийти в неділю в церкву - прийдіть за кілька днів до Проводів і замовте панахиду. Після неї можна йти на кладовище, бо за правилами на нього ходять, щоб закінчити почату в церкві молитву. Для цього й наші священники йдуть: щоб покропити могилки святою водою, щоб помолитися на кладовищі, - каже священнослужитель.

Формат Проводів на цвинтарях повинен бути відмінний від того, до якого звикли українці.

- Покладати їжу на гроби - не православно, її взагалі не можна класти поверх могили. Ми не підтримуємо об'їдання та "обпивання" на могилах, тим паче коли після людей лишається купа їжі та сміття на гробах і біля них, - наголосив протоієрей.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору