Озимим культурам Черкащини загрожують хвороби і гризуни

27 грудня 2019, 20:32

Аномально теплі температурні показники, дощі різної інтенсивності, тумани негативно впливають на стан перезимівлі озимих культур, - повідомляють в головному управлінні Держпродспоживслужби в Черкаській області.

За даними фітосанітарного моніторингу Держпродспоживслужби, через вищезазначені умови відзначається подальший розвиток, розселення і шкідливість мишоподібних гризунів на посівах озимих зернових та ріпаку, на площах під багаторічними травами.

Гризуни заселили 14-70% площ озимини, де на одному гектарі угіддя нараховується 1-4 жилих колоній. Винищувальні роботи, які тривають повсюди забезпечують загибель до 70-92% гризунів. Однак, з огляду на сприятливі для розвитку цих шкідників агрокліматичні умови загроза пошкоджень посівів сільськогосподарських культур залишається істотною, – відзначають фахівці.

У посівах озимих пшениці, ячменю помірно тепла погода сприяє розвитку борошнистої роси, септоріозу, кореневих гнилей, темно-бурої плямистості. Більш уражені посіви ранніх строків сівби, які знаходяться у фазі кущіння. Якщо і надалі утримуватиметься така аномально тепла погода, хвороби можуть відновити свій розвиток.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору