Овочі та фрукти з Черкащини незабаром куштуватимуть у Європі (ФОТО)

27 вересня 2021, 15:05

Фото: "Шполяночка+"

На місці фактичної пустки, яка лишилась після закриття Шполянського молокозаводу, постало нове підприємство. Завод заморозки був збудований практично “з нуля”, але найголовніша гордість підприємства - унікальні сучасні технології та високі стандарти виготовленої продукції. Амбітне завдання запустити нове виробництво на території колишнього молокозаводу взяв на себе найбільший платник податків на Шполянщині – ГК «ЛНЗ» (LNZ Group).

Про це пише газета "Шполяночка+", журналісти якої відвідали новий завод.

- Ідея створити завод з’явилася досить давно. Ще чотири роки тому ми почали працювати над її реалізацією. Мені довелось побувати на багатьох заводах та виробництвах, побачити плюси й мінуси їх роботи, - розповідає директор заводу Юрій Кривенко- Навіть зараз продовжуємо роботи з облагородження території. Як показує практика, на кожному серйозному виробництві чи не щороку щось оновлюють, впроваджуючи нові технології. Ми теж не стоїмо осторонь від таких тенденцій. 

Юрій Миколайович зауважує, що від колишнього молокозаводу, який тривалий час стояв пусткою, лишилося лише кілька приміщень. Усе виробництво будували наново за сучасними вимогами, за допомогою новітніх виробничих та будівельних технологій.

Фото: "Шполяночка+"

- Ми кардинально перебудували підприємство. Фактично “з нуля” будували нове виробництво. Склад на 10 тисяч палетомісць, виробнича зона, технологічні лінії тощо. При плануванні та будівництві заводу ми ретельно обговорювали чи не кожен гвинтик. Перший час, ми фактично жили на будівництві, - каже чоловік. - Унікальність нашого заводу в тому, що ми змогли поєднати на одному виробництві багато технологічних ліній, які продовжуємо розширювати. Таких технологічних ліній більше немає ніде в Україні. 

Начальник комерційного відділу підприємства Олександр Войтенко зауважує, що “шполянську продукцію” зовсім скоро куштуватимуть на лише в Україні, а й чи не в усій Європі.

- Не дивлячись на те, що ми почали свою роботу відносно нещодавно, але одразу взялись за успішну реалізацію своєї продукції. Можна впевнено говорити, що через пів року наш продукт буде споживати мінімум половина країн Євросоюзу. Польща, Німеччина, Румунія, Франція, Бельгія, Нідерланди. Не дивлячись на те, що та ж Польща вважається “ягідною країною”, ми можемо скласти їм реальну конкуренцію, - каже менеджер. - В Україні ж ми продаємо продукцію крупним торговим організаціям, які постачають продукти ресторанам, харчовим виробництвам тощо. 

Фото: "Шполяночка+"

Серед основних культур, які нині переробляють на заводі: вишня без кісточки, кукурудза, малина, бузина. Керівники підприємства зазначають, що різноманітність продукції та її кількість залежить від попиту. Ріст потужності приваблює клієнтів і до цього на підприємстві готові.

- Завод виконує повністю закритий цикл. Якщо брати, наприклад кукурудзу, то ми беремо її в качанах, повністю перероблюємо, заморожуємо і фасуємо в тому форматі, у якому її хоче бачити клієнт. Готовий продукт заморожується, укладається в палету та пакується. Вся продукція зберігається на складі при температурі -18 градусів. В таких умовах продукція знаходиться постійно поки не надійде до замовника, - розповідає Юрій Кривенко. - У перспективі ми плануємо створити свою марку і вже під нею продавати виготовлену продукцію кінцевому споживачу. 

Головна унікальність технологій Шполянського заводу - це збереження природності продукту. У процесі заморозки та виробництва, продукт не втрачає свої властивості, максимально зберігаються всі речовини та вітаміни. 

Фото: "Шполяночка+"

- На відміну від технологій консервування та виготовлення напівфабрикатів, ми не змінюємо продукт. Єдине, що ми можемо використовувати в процесі - це проварювання. Це робиться, для того, щоб деякі продукти при зберіганні не мали можливості видозмінюватись. Адже, навіть при глибокій заморозці,  всередині продукту можуть відбуватися хімічні реакції. Щоб цього не було в ході теплової обробки інактивуємо ферменти. Так наш продукт зберігається фактично в тому вигляді й в тому ж вітамінному складі, що й до заморозки. Краще цього лише зірвати з грядки і одразу з’їсти, - розповідає Георгій Дерменжи,  головний технолог виробництва.

Сьогодні на підприємстві постійно працює близько 100 працівників. З урахуванням збільшення об’ємів виробництва, встановлення нового обладнання та запуску нових ліній, кількість постійних працівників зростатиме. Основний кістяк працівників заводу складають мешканці Шполянської ОТГ. 

Фото: "Шполяночка+"

Можливість працювати у себе вдома - чудова альтернатива для тих, хто шукав чи шукає заробітку у Польщі чи інших країнах Європи.  Звісно, втримати охочих поїхати на заробітки на підприємстві не можуть. Але для тих, хто хоче працювати біля родини, створюють всі умови. 

- У першу чергу, створюючи наше виробництво, ми хотіли, аби людям, які в нас працюють, було не гірше ніж на заробітках. Працюють у нас і робітники, які працювали раніше закордоном. Якщо лишились у нас, значить таки є альтернатива Польщі та Чехії, - переконує Юрій Миколайович. Зрештою, треба з повагою ставитись до кожного працівника. Тоді й вони будуть дбати про якість своєї роботи 

- Звісно, є й такі, що кажуть: “Ми поїдемо до ЄС і там заробимо гроші”. Мені дивно це чути, бо ті ж  умови і ті ж гроші можна отримати у нас. Зрештою, виробництво такого масштабу - це вигода для громади, де воно знаходиться. Якщо ми переробляємо продукцію, то в перспективі будемо зацікавлені залучати не лише крупних, а й дрібніших постачальників. Податки від заводу - це дороги та інфраструктура. Все нове й амбіційне - це гарне майбутнє, - додає Георгій Дерменжи.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору