Отруїтися можна і їстівними грибами, – черкащан застерігають від наслідків тихого полювання

17 липня 2015, 22:15

20120801114510(1)

Дощове літо цього року порадувало прихильників тихого полювання щедрим урожаєм грибів. І водночас зросла загроза отруєння дарами лісу. За останні 5 років на Черкащині грибні страви вклали на лікарняне ліжко 79 чоловік, 4-ох з них врятувати не вдалося. Фахівці закликають грибників  бути вкрай обережними, аби зберегти здоров'я своє та рідних, інформує ОДТРК Рось.

Вікторія щороку збирає дарунки лісу. Переробляє, готує та смакує того ж дня, адже обізнана: залишати на наступний – небезпечно. Втім, категорично забороняє своїм дітям ласувати ними.

- Це літо дощовите, всі побігли і ми теж… Три раза виварюю… Утім, дітям не даємо, - розповідає черкащанка Вікторія Будавіцька.

Останні  роки реєструється значна кількість жертв вживання грибних страв. За статистикою у 87 % випадків люди труяться свіжими дикорослими грибами, у 13% - консервованими, сушеними та соленими.

- Отруєння можуть спричинити і їстівні гриби, старі, ті що ростуть біля доріг, неправильна технологія приготування страв, - каже заступник начальника ГУ Держсанепідемслужби у Черкаській області Володимир Папач.

Отруєння грибами важко піддається лікуванню. Порятунок життя потерпілого залежить від своєчасного надАння йому допомоги. Основними симптомами є біль у  шлунку, діарея, нудота, блювота, людина відчуває загальну слабкість. І як наслідок…

- Пошкоджується кров, нирки, печінка, залежно від ступеня отруєння, - говорить головний лікар Третьої Черкаської міської лікарні швидкої медичної допомоги Олександр Федорук.

При отруєнні грибами треба негайно звернутися за медичною допомогою. З профілактичною метою фахівці радять збирати лише знайомі вам гриби, не купувати на ринках суміші з них,  не зберігати їх у герметичних упаковках , бо це може спричинити ботулізм. Та обов'язково перевіряти дари лісу на радіоактивність.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору