У Черкаській обласній бібліотеці ім. Тараса Шевченка відбувся творчий вечір «Освячені Михайлом». На ньому вшанували всіх лауреатів обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича. Згадали і тих лауреатів, кого вже немає серед живих, інформує ЧСН.
Літературно-краєзнавчу премію імені Михайла Максимовича було засновано на Черкащині у 1994 році, а у 2001 – премія стала краєзнавчою. Серед її володарів – Михайло Пономаренко, Павло Соса, Василь Страшевич, Микола Борщ та інші. Ці люди присвятили своє життя вивченню, популяризації матеріалів про найяскравіші події, пов’язані з Черкащиною. Професор Василь Мельниченко упродовж тривалого часу досліджує історію рідного краю, він – голова правління Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України. У 2007 році став лауреатом престижної премії за навчально-методичний посібник «Моя Черкащина».
За роки існування обласної організації Національної спілки краєзнавців видано понад 300 книг різного жанру. Краєзнавці Черкащини – активні дописувачі таких видань як ,,Книга пам’яті”, ,,Реабілітовані історією”, ,,Національна книга пам’яті жертвам Голодомору 1932–1933 років”. Минулого року лауреатом премії став краєзнавець, поет Микола Борщ за книгу «З вершин славетних черкащан».
Почесний краєзнавець України, директор наукової бібліотеки ЧНУ ім. Б.Хмельницького Григорій Голиш – лауреат премії імені Максимовича 2008 року, він – співавтор книги «Подорож Златокраєм. Нарис з історії та сьогодення Золотоніського району».
За кожною представленою на цьому заході книгою – титанічна праця людини. Це – задля того, щоб ми пам’ятали хто ми і звідки родом. Вивчаючи минуле, глибше розуміємо історію, культуру нашого народу. І в цьому велику роль відіграють краєзнавці, яких заслужено називають літописцями рідного краю.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram