Освітян Черкас захистять від коронавірусної загрози

08 вересня 2020, 15:00

Корпорація „Група Венето“ разом із Партією вільних демократів розпочала впровадження в Черкасах безпрецедентного проєкту медичного захисту для вчителів та вихователів дитячих садочків. Загалом 7 тисяч черкаських освітян отримають медичну страховку від загрози інфікування COVID. Проєкт передбачає всебічний медичний супровід у випадку, якщо вони підхоплять небезпечний вірус.

Проєкт медичного захисту освітян дійсно на часі. Особливо, з початком нового навчального року ризики захворіти на COVID збільшуються. Після того, як 1 вересня запрацювали школи, вчитель, як і медик, опинився у групі ризику. У такій ситуації соціально відповідальний роботодавець, яким для працівників бюджетної сфери виступає міська влада, мав би подбати про безпеку своїх працівників. Але над цим черкаська міська влада чомусь не замислилась. Більше того, проігнорувала питання навіть тоді, коли було висунуто пропозицію від депутатської групи Вільних демократів застрахувати всіх бюджетників міста.

Між іншим, у корпорації „ Група Венето “ все, що стосується нюансів страхування, вже давно відпрацьовано. Майже чотири роки тут діє спеціальна корпоративна програма медичного страхування працівників. Вона вже має свої позитивні результати. За словами Олександра Згіблова, кожен працівник став не просто більш захищеним у правовому контексті, а реально став менше хворіти. Загалом, кількість працівників, що виходила на лікарняний, за чотири роки зменшилась на 60 %.

- Наші працівники, можливо, не стали менше хворіти, але маючи медичний супровід та гарантії отримати якісне лікування, дійсно швидко та без ускладнень долають недугу. Позитивний досвід подібної системи захисту ми хочемо перенести в Черкасах на працівників освітньої галузі, – розповів Олександр Згіблов.

Він вважає, що влада, яка дійсно з повагою ставиться до своїх працівників, має захищати їх від будь-яких загроз та ризиків. Принаймні, 10 млн гривень на страхування бюджетників вона б могла відшукати. Бо це реально потрібно зараз. Допоки не розпочалася ланцюгова реакція масової захворюваності у тих самих закладах освіти.

- Проєкт, який запроваджує наша компанія, це те, що міська влада мала зробити давно та завчасно, - вважає директор ТОВ „ Група Венето “ Олександр Згіблов. - У свою чергу ми хочемо убезпечити наших вчителів, вихователів садочків та працівників освітянської сфери від можливих ризиків щодо коронавірусного захворювання. Зокрема, програма дозволить організувати медичне обслуговування освітян, у яких запідозрять СOVID. Завдяки цьому ми надамо працівникам шкіл і дитячих садочків медичний супровід. Сюди буде входити постійний зв’язок із медичним працівником, організація запису до лікаря, виклик швидкої допомоги за потреби, консультація у приватних чи комунальних лікарнях, проведення тестування на коронавірус та інше.

Ми вже оплатили послугу страховій компанії. Справа за малим - оформленням персональних карточок. Цим буде займатись спеціальна робоча група, яку очолює „вільнодемократка “ Ніна Набокіна. У разі, якщо влада раптом вирішить чинити нам опір, ми готові видавати освітянам карточки страхування поза межами їх навчальних закладів, або ж навіть на центральній площі міста.
Ініціатори проєкту все ж сподіваються на розуміння як міського голови та директора департаменту освіти, так і керівників шкіл та садочків. Зі свого боку вільні демократи підготували депутатське звернення до Кабміну, Президента та ВР ввести нарешті в країні обов’язкове медичне страхування.

За всіма питаннями медичного захисту освітян у Черкасах від COVID-19 можна звертатись до керівника групи, яка впроваджує проєкт, Ніни Андріївни Набокіної, тел..: 050 313 76 38.

Поділитись

Коментарі

Вгору