Островський подавав свою кандидатуру на посаду гендиректора заповідника

30 червня 2017, 21:48

29 червня у Мінкульті мали вирішити, кому керувати Національним заповідником "Чигирин": вперше за 28 років він може отримати нового гендиректора, пише "ВиЧЕрпно".

Комісія при Міністерстві культури України проводила конкурс на посаду генерального директора Національного історико-культурного заповідника "Чигирин". Претендентів на посаду всього два: Василь Полтавець (діючий директор) та Олег Островський.

Заповідник може отримати нового директора вперше за всі 28 років свого існування. У радянські часи сільський вчитель зі Стецівки Василь Полтавець рішенням Чигиринського райкому комуністичної партії був визнаний кращою кандидатурою на цю посаду. У подальшому Василь Іванович весь час працює на посаді гендиректора, попутно створюючи вже в пострадянський час цілий ряд організацій. Водночас директор НІКЗ "Чигирин", у якого основою експозицій музеїв є Хмельниччина, стає співзасновником ГО "Польський дім Чигиринщини".

Інший кандидат на посаду гендиректора заповідника "Чигирин", 43-річний Олег Островський, як і Василь Полтавець, свою кар’єру розпочинав шкільним учителем. Після навчання у Черкаському Національному університеті ім. Богдана Хмельницького другу вищу освіту здобув у Києві – в Міжнародній Академії Управління Персоналом. Займався приватним підприємництвом (водночас з навчанням агробізнесу та стажуванням у США і Данії). У 2009 році створив і очолив ГО "Вільне Козацтво Холодного Яру", метою якого було визначено патріотичне виховання, дослідження історії Чигиринщини й Черкащини в цілому, збереження історичних пам’яток та увічнення історії Визвольної боротьби. З 2010 року – член Історичного клубу "Холодний Яр", від 2011 року – видавець і головний редактор Всеукраїнської газети "Козацький край", яка ставить за мету дослідження історичного минулого та висвітлення сучасної боротьби українців за Волю.

З 2012 року – член Національної спілки журналістів України та засновник і директор музею Історії Холодного Яру.

У 2014 році він стає одним з ініціаторів створення штурмової групи «Холодний Яр», яка увійшла до складу батальйону «Айдар». Як «айдарівець», приймав участь у бойових діях на Донбасі, після чого рік очолював обласну культуру – був начальником управління культури та взаємозв’язків з громадськістю при Черкаській ОДА.

Результати конкурсу поки що невідомі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору