Осередок Наукового товариства імені Шевченка у Черкасах поділився українознавчими дослідженнями

28 березня 2015, 09:05

DSC02321

Понад 140 років тому передове українство заснувало Товариство імені Шевченка, яке з Літературного переросло в багатопрофільну академію наук з українознавчим ухилом. Товариство продовжує працювати до сьогоднішнього дня і нині відоме як Наукове товариство імені Тараса Шевченка. Нещодавно черкаський осередок Товариства збирався на  свою 26-ту наукову сесію. Захід проходив у ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Черкаський осередок Товариства створений у 1997 році науковцями  ЧНУ.

- Свого часу Товариство імені Тараса Шевченка об’єднало науковців різних частин України, розділених на той час політичними кордонами – науковців Наддніпрянщини і Галичини, та розсіяних у світі українських дослідників. Його фундатори мали на меті створити власну національну академію. Вони та їх дослідження у всіх галузях знання і стали основою української національної науки. Час пройшов, ми маємо Національну академію наук, інші академічні інститути, але роль нашого товариства не втрачає актуальність, - сказав, відкриваючи сесію
Черкаського осередку Товариства його голова доктор історичних наук, професор кафедри історії та етнології України Віталій Масненко.

Він наголосив, що в умовах російської агресії проти України об’єднавча роль наукового товариства посилилася. Недаремно чималою активністю відрізнялося Донецьке відділення НТШ, яке завжди обстоювало українські інтереси на сході країни.

- Роль товариства, робота його членів має величезне значення в творенні української національної ідеї, – звернувся до учасників зібрання в.о. ректора ЧНУ імені Богдана Хмельницького Олександр Черевко. – Чотири основні її принципи – державна незалежність, національна культура, духовна єдність, уособлена в єдиній помісній православній церкві, та материнська мова. Пройшли століття, але боротьба за ці основні принципи в Україні точиться і сьогодні. Роль Товариства у цій боротьбі неоціненна.

Олександр Володимирович подякував науковцям за вагомий внесок у розвиток науки – адже Черкаський Осередок відзначається плідністю, публікує за підсумками щорічної наукової сесії збірники наукових праць та окремі видання. Та з особливою теплотою він поядкував студентам, за активної участі або ініціативи яких в університеті відбулося чимало благодійних, волонтерських, просвітницьких акцій. Студентська молодь також робить перші кроки і на науково-дослідній ниві.

– Молодь, як ніхто інший, розуміють і відчувають серцем: якщо не відстояти нашу незалежність сьогодні, завтра це вже буде інша держава. Криза економічна, політична пройде, і саме їм будувати нашу державність, – пісумував Олександр Володимироович.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору