Катерина Томіло Тревел-блогер

Оренда автомобіля за кордоном. Що треба знати, аби не потрапити у халепу

28 жовтня 2019, 15:05

Кожен мандрівник рано чи пізно зіштовхується з орендою
автівки закордоном. Машина дає нам свободу і швидкість у пересуванні! Це
однозначно комфортніше, аніж їздити громадським транспортом. Тим паче, що деякі цікаві місця знаходяться далеко від курсування громадського транспорту.

Але разом із плюсами можна отримати і мінуси. Інколи прокатні контори навмисне створюють такі умови, щоб недосвідчені туристи потрапили у халепу і потім знімають немаленькі кошти!

Оренда автомобіля за кордоном. Що треба знати, аби не потрапити у халепу

  1. Перевіряємо репутацію фірми – орендодавця

У вік інтернету є достатньо сайтів, форумів та блогів, у яких люди діляться своїм досвідом оренди авто у тій чи іншій прокатній конторі. Безумовно, у кожного свій досвід! Та якщо більшість відгуків таки негативні, то однозначно не треба вибирати таку компанію.

Що робити? По можливості шукати невелику прокатну місцеву фірму або приватного підприємця. У них парк авто невеликий, але більш гнучкі умови та краще ставлення до клієнтів. Вони не посередники, а тому переживають за свою репутацію та заробіток.

2. Уважно читаємо контракт

Не треба соромиться ставити питання фірмі, де ви плануєте брати машину. Якщо вам не зрозумілий якийсь пункт контракту можна пошукати відповідь в інтернеті. Дуже часто фірми не показують аеропортові збори (50 євро) або не прописують політику по пальному. Наприклад, дають автівку з незрозумілою кількістю пального, а потім намагаються списати з вас кошти. Буцімто, пального має бути більше.

Що робити? Шукаємо авто на умовах повний бак – повний бак. Перед підписанням контракту уточнюємо фінальну вартість оренди.

Оренда автомобіля за кордоном. Що треба знати, аби не потрапити у халепу

3. Страховка.

Якщо вам дозволяють кошти, то я б рекомендувала повне страхування. Щоб потім не перейматися, якщо ви десь пошкодите машину. А таке може трапитись навіть із найдосвідченнішим водієм. Особливо у таких країнах як Кіпр і Мальта, де рух правосторонній. Або Італія з її вузькими вуличками та дуже імпульсивними водіями.

Що робити? Якщо  ви не плануєте брати повну страховку, то уважно огляньте машину, сфотографуйте всі недоліки та відмітьте з представником компанії на спеціальній карті.

4. Бонуси від прокатника та різні «дешеві» заманухи

Так буває, що ви бронюєте найдешевше авто, наприклад, за 10 євро на добу. А на місці вам пропонують доплатити всього 2 євро і отримати машину класом вище. Не треба поспішати і погоджуватись, бо потім вас може чекати неприємний сюрприз у вигляді списання 100-150 євро з вашої картки. Схема проста, менеджер просто забирає вашу доплату собі, а потім прописує у контракті, що ви попросили дати вам кращу машину із доплатою!

Що робити? Якщо у прокатної контори немає саме того авто, що ви бронювали, то вони повинні дати вам інший автомобіль без доплат! Навіть, якщо він буде класом вище. Проте, коли це ваша ініціатива, то уважно продивіться, яка сума оренди вказана у вашому контракті і чи є доплата за машину, що краща за вибрану спочатку.

Оренда автомобіля за кордоном. Що треба знати, аби не потрапити у халепу

5. ПДР і парковка

У країнах Європи дуже високі штрафи за порушення пдр! Перевищення швидкості обійдеться вам у 50-80 євро. Проїзд на червоне світло у 70-120. А непристебнутий пасок безпеки може стати навіть у 120 євро! Крутезно, скажіть?

Парковки – то тема геть сумна, особливо у великих містах. Штрафи виписують навіть за 5-хвилинну затримку. Якщо ви зовсім не оплатили паркування, то на машину можуть надіти «каблуки» і тоді вам треба заплатити 70 євро, щоб їх зняти.

Часто машину просто забирає евакуатор. Тоді ви заплатите і штраф, і сплатите за послуги евакуатора. Сума може сягнути і 300 євро!

Що робить? Зібрати всю волю в кулак і почати їздити по правилах! Звичайно, після черкаських доріг це буде важко, адже у нас на дорогах - хаос і беззаконня. Та в Європі вам ніхто не зробить знижку на те, що ви турист. І не дай боже вам пропонувати хабар! За це можна отримати реальний термін.

Звичайно, не існує ідеальних прокатних контор. Є більш цивілізовані компанії, типу AVIS або SIXT. У них новий автопарк і прозорі контракти. Та й ціна буде % на 20 вища.

Більш дешеві контори по типу BUDGET чи GOLD CAR. Але і рейтинги у них гірші. Тут уже можливі різні неприємні сюрпризи, особливо грішить цим GOLD CAR!

Якщо ви їдете у країни Прибалтики, Білорусь, Грузію, Арменію, Кіпр, Чорногорію, то краще шукати приватну контору. Там не буде великої франшизи, іноді і кредитна картка не потрібна!

До речі, про кредитні картки. Ви зможете отримати авто тільки з іменною карткою з фото. Всі інші, на жаль, не приймають.

Бажаю всім приємних подорожей!

Всі тексти автора
Вгору