Опозиційний блок: «Реформа» обмежить доступ людей до медичної допомоги

24 листопада 2017, 15:39

Опозиційний блок вимагає скасування нинішньої медичної «реформи». Цей закон був прийнятий голосами правлячої коаліції, Радикальної партії, «Самопомочі» та двох груп мажоритарників – «Відродження» та «Воля народу». Опозиційний блок не голосував за закон, адже вважає, що така «реформа» обмежить доступ людей до медичної допомоги. Про це заявив заступник голови фракції ОБ Сергій Льовочкін.

«Ми переконані, що цей закон суперечить Конституції. Роблячи більшість медичних послуг платними (з цінами в 100-150 тисяч гривень за лікування), влада не прописала при цьому, що саме потрапить в гарантований пакет безкоштовних послуг. Крім цього, що ще гірше, закон встановлює можливість звуження такого пакета щорічно при прийнятті держбюджету», – сказав Льовочкін.

Він упевнений, що закон створює ситуацію, коли через дефіцит коштів у бюджеті безкоштовними не будуть навіть базові види медичної допомоги – первинна чи екстрена. Про безкоштовне лікування в стаціонарі краще навіть не згадувати.

«Висновок один: прийнята «реформа» не прийнятна, її потрібно скасувати», – заявив політик.

І додав, що часу залишилося мало, адже «реформа» вступає в дію вже з 1 січня 2018 року. Також Льовочкін упевнений, що необхідно боротися не лише з наслідками нинішнього антисоціального курсу, але й з його причиною.

«Головне – необхідно змінити владу, яка приймає подібні рішення», – пояснив народний депутат.

«Необхідно, щоб медициною керували фахівці в медицині, а не громадські активісти, економікою – фахівці в економіці, а не дилетанти, які підняли тарифи, зруйнували промисловість і обвалили гривню. Потрібно так управляти країною, щоб людям не треба було думати, де взяти гроші на найнеобхідніше: продукти, одяг і ліки», – додав Льовочкін.

Матеріал надано прес-службою політика.

Поділитись

Коментарі

Вгору