Онкологи проситимуть Кабмін дозволити закуповувати життєвонеобхідні ліки за державний кошт

20 лютого 2018, 16:31

Понад  37 000 онкохворих проживає на Черкащині. В Україні ж на рак хворіє майже 1 мільйон людей. Цьогоріч МОЗ виділило 100 мільйонів гривень додаткових  коштів на закупівлю препаратів для дорослої онкології. Однак ця сума покриє потребу у таких препаратах лише на 10%. Ситуація ускладнюється тим, що в Україні створений Національний перелік ліків, які будуть закуповуватися за державний кошт, до якого не увійшли сучасні препарати для лікування онкохвороб. Про це та інші проблеми хворих на онкологію йшла мова на сьогоднішній прес-конференції.

Підтримати своїх пацієнтів могли б у регіонах, однак Постанова Кабміну № 180 прописана так, що робить фактично неможливою закупівлю таких препаратів регіонами. Так, на Черкащині планувалося придбання ліків для хворих на рак молочної залози, однак, через законодавчі обмеження, тендери зупинили. Тож нині пацієнти вимушені перервати лікування, що ставить їхнє життя під загрозу.

— Найбільш кількісна та масова група наших пацієнтів — це люди із захворюванням на рак молочних залоз. Для їхнього лікування використовується кілька препаратів. Одним з таких препаратів є трастузумаб. Його вже понад 20 років використовують американські онкологи, а ВООЗ навіть включила до списів життєво необхідних препаратів. Але національний перелік препаратів не дає можливості забезпечити ним хворих, які його потребують — говорить головний хіміотерапевт області Юрій Самохвал.

Кожен флакон цього препарату коштує близько 50 тисяч гривень. Такі витрати може собі дозволити не кожен хворий. Адже на лікування потрібно до 10 вливань, а іноді й  більше.

— Я хворію на рак з 2014 року. Мені провели хіміотерапію, але тоді не використовували цей препарат. Через два роки хвороба повернулася з метастазами. Потім лікарі вирішили застосувати сучасне лікування з використанням трастузумабу. Було проведено 10 процедур, на 6 з яких препарат було закуплено бюджетним коштом. Цього року, через заборону препарату, я боюся, що хвороба може повернутися. — говорить Наталія Самойленко.

Черкаські онкологи та пацієнти онкодиспансеру хочуть звернутися до МОЗ та Кабміну з вимогою пояснити механізм, за яким регіональна влада може закупити препарати та підтримати людей з онкологічним діагнозом.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору