Олександр Воскобойнік про аграрні рішення в сезоні-2024 та співпрацю з громадами

13 січня 2024, 11:00

Зимовий період для аграріїв «Урожаю» – це час для аналізу та планування. Кейсами агропрацювань для сезону-2024 та напрямами подальшої співпраці з громадами, з журналістами «Про все» поділився директор підприємства Олександр Воскобойнік.

Нагадаємо, ТОВ «НВФ «Урожай» - одне з найбільших підприємств компанії МХП, земельний банк якого становить 80 тис. га. Торік підприємство посіяло озимі культури на площі 13089 га, збільшивши площі озимої пшениці. Проте на підприємстві зауважують, що структуру посівних площ у 2024 році коригуватимуть.

«Враховуючи кон’юнктуру ринку, є бачення вирощування цукрового буряка та інших нішевих культур. Адже головне для господарства – отримати економічний ефект. Так, нині аграріям важко. Але я не бачив жодного аграрія, який сказав би, що я здаюся. Ми українці. А українці – не здаються», - зауважує Олександр Воскобойнік.

Незмінним для підприємства також залишився курс на точне землеробство, як один з головних напрямів розвитку й інвестицій в агросекторі компанії МХП.

«Наше основне завдання – оптимізувати технології для раціонального використання потенціалу кожної ділянки поля, щоб у підсумку отримати кращий результат з меншими затратами, - зауважує керівник підприємства. – Тому проєкт точного землеробства на землях «Урожаю» у 2023 році масштабувався ще на 15 тис. га. І нині він впроваджений на території трьох рослинницьких виробничих підрозділів – Катеринопіль, Рижанівка та Валява – на площі 21669 га, що становить 27% земельного банку підприємства. Водночас, картографування урожайності, як однієї з головних умов подальшого розширення цього проєкту, торік проведено майже на 25 тис. га. Очікуємо, що у 2024-му Digital Farming на землях «Урожаю» перетне екватор. І в цьому напрямку ефективно спрацювала взаємодія фахівців агрономічної та інженерної служб підприємства».

Водночас від початку війни «Урожай» як соціально відповідальний бізнес, окрім підтримки громад, окреслив для себе серед головних завдань допомогу армії і підтримку людей, які постраждали від військових дій. На підприємстві дбають як про працівників, так і про родини військових та переселенців, організовують заходи для дітей та дорослих, підтримують мобілізованих колег. Тобто роблять все, щоб наблизити перемогу та здійснити мрію мільйонів українців.

«Попри всі труднощі, ми стали ще сильніші та згуртованіші. Торік на рівні компанії МХП двічі підвищували заробітну плату працівникам. Спільно з громадами ми все більше реалізуємо проєкти, які дають змогу вирішити питання соціальної адаптації та надання якісних послуг особам з інвалідністю, ВПО, дітям з особливими освітніми потребами. Також ми пішли в проєкти, пов’язані з реабілітацією військових та створення ветеранських просторів у громадах, де наші захисники та захисниці зможуть отримати якісну соціально-психологічну допомогу, адже впевнені, що найголовніше, що є в Україні, це її люди», - говорить Олександр Воскобойнік.

Партнерський матеріал

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору