“Охоронні фірми, сторожі та камери”: хто слідкує за безпекою дітей у черкаських школах

17 січня 2022, 21:20

фото тематичне

Сьогодні, 17 січня, у Черкасах надійшло чергове повідомлення про замінування всіх шкіл - уже четверте за цей місяць. Дітей знову відправили на дистанційне навчання, а заклади перевіряли правоохоронці.

Журналісти “Про все” вирішили розібратися, як добре охороняються черкаські школи та чи оснащені заклади системами відеонагляду. 

В.о директора Департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Богдан Бєлов повідомив, що у Черкасах функціонує 35 комунальних шкіл, три приватні та одна, яка підпорядковується обласному управлінню освіти. 

- Усього в Черкасах зараз навчається 29 тисяч учнів. Відеоспостереження встановлено у 29 школах, частково встановлено у СШ №18. Відсутні камери відеонагляду у ЗОШ №6, 10, 12, 15, 22 та НВО №36. Охорона наявна у ЗОШ №7, 12, СШ №17, 18, 33, гімназії №9 та колегії “Берегиня”. В інших закладах на входах чергують штатні працівники, - розповів Богдан Бєлов.

У черкаській гімназії №9 журналістам “Про все” повідомили, що у закладі із понеділка до п’ятниці працює охоронець із охоронної фірми. Всього на території закладу встановлено 29 камер відеонагляду. 

- Камери розташовані по всій території школи, у коридорах та на вулиці. У нас також діє система “Безпечна школа”, яка дозволяє розпізнавати обличчя. Взагалі, відеоспостереження дуже допомагає, навіть у ситуаціях, коли в когось викрадали речі. Завдання ж охоронця полягає в тому, щоб не допускати сторонніх людей до школи. Працює він у нас не один рік, тому вже практично знає весь персонал та учнів. Гарного охоронця знайти не просто, проте це не проблема, - повідомили в гімназії. 

Директорка Черкаської спеціалізованої школи №28 I-III ступенів ім. Т. Г. Шевченка Тетяна Скорик розповідає, що камери відеоспостереження встановлені на всіх поверхах навчального закладу в коридорах і по периметру. 

- Камер ми маємо достатньо. Спеціальну охорону не наймаємо, у нас є сторож, який працює із 7 вечора до 7 ранку, та черговий, який працює із 7 ранку до 7 вечора. У чергового також є телефон, який цілодобово на зв’язку. Чергові знають всіх учнів та вчителів. Вони працюють в школі вже довго, зі своїми обов’язками справляються, тому додаткової охорони ми не потребуємо. У разі екстрених ситуацій викликаємо поліцію. Тим більше, зараз, у зв’язку з коронавірусом, уже рік навіть батьки до школи не заходять, - каже Тетяна Андріївна.

Директорка Черкаської спеціалізованої школи №27 I-III ступенів ім. М. К. Путейка Леся Пасічник говорить, що охоронців у школі немає, за порядком дивляться сторожі - штатні працівники. 

- Також школа оснащена внутрішнім і зовнішнім відеоспостереженням. Є можливість переглядати записи. Усього маємо 24 камери, які розташовані в коридорах, на всіх входах і виходах, по периметру та на стадіоні. Камер достатньо. Що дві години у світлу пору дня сторожі обходять територію школи. А в темну пору - кожні дві години у спеціальний журнал черговий записує все, що відбувається. Радіус огляду в зовнішніх камер великий - видно за 50-70 метрів, як хтось наближається до території. Школа у нас невелика, тому цих заходів для безпеки достатньо, - зазначає директорка.

Директор Черкаської гімназії №31 Сергій Шамара каже, що наразі у закладі працюються над удосконаленням відеоспостереження. 

- Деякі школи в місті мають системи відеоспостережень, ще менше - спеціалізовану охорону. Ми були б раді фінансуванню охорони, а зараз у закладі чергують завучі та інші працівники, - додає Сергій Шамара.

Директорка Черкаської спеціалізованої школи I-III ступенів №13 Неля Нагайчук розповідає, що у закладі змонтовано систему відеонагляду, доступ до якої мають сторожі та директор. 

- Усього в нас є 23 камери. Розташовані вони по периметру та всередині приміщення. У нас працюють шість сторожів. Вдень чергує один, ввечері - двоє. Також у нас є тривожна кнопка та договір з охоронною фірмою, яка приїздить у разі виклику. Звичайно, на мою думку, було би краще, аби охороною навчального закладу займалися спеціально навчені люди. Адже сторожі, переважно, це люди пенсійного віку. Також бажано, аби був облаштований спеціальний пункт пропуску. У нас поки що лише сторожі на вході перевіряють документи сторонніх, які заходять до школи, та вносять їх дані до журналу. Хоча зараз, через карантин, допуск до приміщення школи обмежений. Мінімальну забезпеченість у камерах відеонагляду ми маємо, проте, хотілося б мати більше, адже територія школи велика - 3,5 га., - каже Неля Григорівна.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору