Охороні палацу Шувалова на Тальнівщині заборгували 50 тисяч гривень

24 січня 2017, 08:13

new_1

Охорона мисливського палацу графів Шувалових у Тальному невдовзі може отримати заборговану зарплату.

Про це повідомив директор заповідника "Трипільська культура" Владислав Чабанюк, пишуть Вісті Черкащини.

"Півтора роки тому суд вирішив передати будівлю на баланс міської ради, – каже Владислав Васильович. – Однак через старі борги часів "Золотої підкови" мерія відмовлялася брати приміщення на баланс навіть попри рішення суду. Сума боргів перед охоронцями збільшилася до 50 тисяч гривень. Єдиним виходом було створення громадської організації, яка би опікувалася збором коштів на потреби мисливського палацу, в тому числі й на його охорону. Зараз ми створили таку громадську організацію. Я буду її керівником. Залучатимемо кошти благодійників і з них виплачуватимемо зарплату чотирьом охоронцям. Тягти із створенням далі не було куди. Із 1 січня мінімальна зарплата стала 3200 гривень. Надалі борги накопичувалися би, як снігова лавина. Тому найближчим часом ми офіційно оголосимо про створення громадської організації й почнемо збирати кошти".

За часів губернатора-регіонала Сергія Тулуба охоронцям уже припиняли платити зарплату. Тоді вони пішли. Цим скористалися злодії, які викрали радіатори опалення й потрощили вікна. Невдовзі було вирішено передати палац на баланс Тальнівської міської ради. Однак і та відмовилася брати приміщення на свій баланс.

Мисливський палац графів Шувалових збудовано в 1903 році за проектом данського архітектора Клеменса. За часів німецької окупації там розташовувався госпіталь для льотчиків "Люфтваффе". Після війни був будівельний технікум. До 2007 року – музей історії хліборобства. У 2006 році палац включили до обласної програми "Золота підкова Черкащини". Попри виділені кошти ремонт не завершили. Нині палац руйнується і занепадає.

Поділитись

Коментарі

Вгору